ZPRÁVY

Polský turista zemřel na hřebenech Jeseníků

8. září 2014, 12:00, hap
Polský turista zemřel na hřebenech Jeseníků Jeseníky - Osmapadesátiletý polský turista zemřel v neděli v Jeseníkách. Po poledni ho v oblasti Vysoké Hole postihla zřejmě náhlá srdeční slabost. I přes delší resuscitaci nakonec musel lékař konstatovat smrt.

 Horské službě dorazila výzva k pomoci od dispečinku Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje v neděli 7. října v půl druhé odpoledne. „Podle informací, které záchrance udali přátelé turisty, se Polákovi udělalo jen špatně. Ihned jsme ale vyrazili do udané lokality ve dvou na terénní čtyřkolce. Na místě jsme však zjistili, že muž je v bezvědomí a jeho kamarádi začali před naším příjezdem s laickou resuscitací,“ popsal okolnosti výjezdu Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky. Horští záchranáři okamžitě zkontrolovali stav pacienta, zkontaktovali se s Leteckou záchrannou službou z Ostravy a dále pokračovali v pokusech obnovit muži srdeční činnost. Resuscitace pokračovala bezvýsledně dalších dvacet minut, až do příletu vrtulníku, který přistál přímo na místě, na hřebeni Jeseníků. Poté si pacienta převzal lékař Letecké záchranné služby, který byl ale po nějaké době nucen konstatovat smrt.

„Varuji turisty, aby nepodceňovali náročnost terénu v našich horách. Je důležité, aby všichni plánovali túry s ohledem na své síly a aktuální zdravotní stav,“ apeloval důrazně na turisty náčelník Klimeš. Připomněl také telefonní číslo 1210, které v případě nouze spojí volajícího přímo s dispečinkem horské služby v dané oblasti.


Ilustrační foto

Záchranáři v Jeseníkách měli opět náročný víkend.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.