ZPRÁVY

Politici stvrdí bezúplatnost podpisem

8. října 2013, 04:40, téma VOLBY 2014, jak
Okres - Letošní předvolební kampaň bude jiná. Ačkoli o tom ještě mnozí politici nevědí, chystá se na ně bič v podobě projektu Rekonstrukce státu. Jde o soukromou iniciativu, která kandidáty politických stran vyzývá k podpisu listiny, na níž se zavážou k prosazování protikorupčních zákonů. Pokud odmítnou, dozví se o jejich postoji prostřednictvím volebních novin všechny domácnosti v zemi.

„V současné době máme už desítky podpisů, jejichž prostřednictvím se politici zavázali k boji proti korupci. Jsou strany, kde nám podepsali všichni, naopak jsou další politické subjekty, které s námi jednat odmítají. Zatím ještě nechci být příliš konkrétní,“ řekla Týdnu koordinátorka akce Zdeňka Kocourková. Jen v šumperském okrese působí zhruba tucet ambasadorů, kteří politiky navštěvují se smlouvami, v nichž se můžou k potírání úplatkářství zavázat. Pokud tak učiní, před volbami o tom veřejnost zpraví volební noviny a ke zvolení do parlamentu je doporučí. „V případě, že smlouvu nepodepíšou a nebo ano, ale po svém zvolení se jí držet nebudou, budeme o jejich postoji veřejnost opět masivně informovat,“ dodává další ze spoluorganizátorů akce Josef Janko z Bludova.

Podpis protikorupční smlouvy zavazuje budoucí poslance k prosazování přísnějšího zákona o anonymních akciích, důslednému majetkovému přiznání politiků nebo průhlednému financování stran. Pokud se projekt osvědčí, chtějí ho jeho autoři v dalších letech nasadit i do regionální politiky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).