ZPRAVODAJSTVÍ

Polický rybník čeká po deseti letech velká událost

31. října 2019, 14:00, jak
Police – Nádech něčeho výjimečného bude mít výlov Polického rybníka, který se uskuteční v sobotu 9. listopadu. Naposledy se totiž jeho stavidla otevřela před deseti lety. Pak nakládání s rybníkem zabránily majetkové spory.

 „Hlavní rybou výlovu bude kapr. V rybníku máme ale i štiky, amury a tolstolobiky,“ popisuje druhové složení pod hladinou Vladimír Diviš, ředitel divize živočišné výroby společnosti Úsovsko.

Samotný výlov začne v devět hodin dopoledne. Živé ryby bude možné zakoupit přímo na hrázi a rybáři je lidem v případě zájmu usmrtí i vykuchají. Podzimní sychravé počasí slibuje zahnat svařené víno a grog.

„Na výlov můžou lidé přijet autem. Připraveno bude provizorní parkoviště a dopravu usměrníme tak, aby se netvořily zbytečné zácpy a kolony,“
dodal Diviš.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes se mohou soutěžící rozhodnout, zda dají přednost divadelní premiéře, nebo maškarnímu reji na plese. Oboje pořadatelé nabízejí formou volných vstupenek, které nám do soutěže věnovali. Stačí se zúčastnit a čekat na vyrozumění o výhře. Jména výherců zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka č. 1 (Maškarní ples v Bludově, KD 25. 1. od 19 hodin, 2x 2 vstupenky):
Jaký je správný název bludovské rozhledny?
1a. Brusinka
1b. Vyhlídka Brusná
1c. Na Brusné

Soutěžní otázka č. 2 (Amadeus, Divadlo Šumperk 8. 2., 19.00 hod, 1x dvojvstupenka):
Jaké je celé skutečné jméno Mozarta?
2a. Wolfgang Amadeus Mozart
2b. Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart
2c. Joannes Paulus Amateo Mozart

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559
551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Terezy Maškové, konaný 22. 1. v šumperském Domu kultury, vyhrávají K. Válková z Bludova a J. Cechal ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně DK.