ZPRÁVY

Policisté odhalili opilce a hazardéry

24. září 2013, 08:22, Jaroslav Kropáč
Policisté odhalili opilce a hazardéry Okres - Celokrajská dopravně bezpečnostní akce, která probíhala druhý zářijový týden, odhalila stovky přestupků. Ačkoli se policejní hlídky zaměřily hlavně na kontrolu používání bezpečnostních pásů, nejčastěji řidiči platili za rychlost.

„Porušení maximální předepsané rychlosti jsme evidovali ve sto pětasedmdesáti případech,“ uvedla tisková mluvčí krajské policie Marta Vlachová. Nepoužití pásů se vymstilo téměř devadesáti řidičům, další dva hazardéři se neobtěžovali připoutat ani svoje dítě. „Mezi ostatní časté přestupky patřil nevyhovující technický stav vozidla. Kromě řidičů automobilů jsme dále řešili i dva cyklisty a jednoho motorkáře,“ dodává Vlachová. Na pokutách policisté vybrali během jediného týdne více než sto třicet tisíc korun.

Alkohol a drogy

V sítích policistů uvízlo během popisované akce téměř tucet řidičů, kteří za volant usedli pod vlivem alkoholu. Ten hlídky zjistily u jedenácti řidičů, přičemž v sedmi případech věc řešili pouze jako přestupek. „U ostatních se jednalo o trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, který byl postoupen dalším orgánům,“ dodává Vlachová. Kromě podroušených motoristů se mužům zákona podařilo zadržet dva šoféry pod vlivem drog. O jejich případném obvinění rozhodne státní zastupitelství až na základě výsledků rozborů krve.


Počet kontrolovaných vozidel   2754
Počet přestupků                             514
Vybráno na pokutách         134 400 Kč
Překročení povolené rychlosti 175 řidičů
Počet opilých motoristů                   11
Ilustrační foto: red
Policejní kontroly znervózňovaly řidiče po celý týden.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.