ZPRÁVY

Policisté kontrolovali lyžaře

29. ledna 2013, 13:21, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Policisté kontrolovali lyžaře Jeseníky – Na deset nejfrekventovanějších míst v Jeseníkách, která si lyžaři nejvíce oblíbili, se v sobotu zaměřili policisté. Cílem této akce bylo zjistit, jak bdělí jsou milovníci zimních sportů při sledování svých věcí. Policie chtěla lyžaře upozornit na to, aby nepodceňovali lstivost zlodějů.
Preventivně bezpečností opatření neslo název Lyže 2013. Kontrolu lyžařských středisek provedli jeseničtí policisté. „Upozorňovali lyžaře na špatné zabezpečení jejich věcí a na to, jak je volně odkládají. Mnoho z nich přiznalo, že nikdy ještě nebyli okradeni, a proto své lyže bezmyšlenkovitě nechají stát opřené či zapíchnuté před restaurací a spoléhají se na to, že je při odchodu najdou na svém místě," uvedla tisková mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová. 
Mezi sportovci a rekreanty se ale našli i tací, kteří již byli okradeni nebo kteří dokonce nachytali zloděje při činu. „Svou výpovědí potvrdili potřebnost podobných akcí, aby si i ostatní návštěvníci hor uvědomili, že o své nehlídané věci můžou přijít," podotkla Neubauerová. Policisté lyžařům rozdávali letáčky s radami a s návodem, jak správně zabezpečit svůj majetek. Na své vybavení by měli dávat pozor všichni návštěvníci hor, aby se jim nakonec dovolená či prodloužený víkend neprodražily. foto: archiv jesenické policie


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.