ZPRAVODAJSTVÍ

Policii došla trpělivost. Došlápla si na motorkáře

30. července 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Kouty nad Desnou – Už dva lidé letos zemřeli při nehodách motorek na silnici přes Červenohorské sedlo. Od roku 2017, kdy byla opravená cesta uvedena opět do provozu, na ní havarovaly desítky dalších motorkářů. Ti si cestu často pletou se závodním okruhem. Policisté proto na konci července podnikli rozsáhlé kontroly, které měly jezdce umravnit.

 „Hlídky prověřily během neděle 21. července 44 motorkářů a 50 šoférů aut. Zjistili při tom 19 přestupků, přičemž čtyř se dopustili řidiči motorek. Nejčastějším prohřeškem bylo překročení maximální povolené rychlosti,“ uvedla mluvčí krajské policie Marie Šafářová.

První letošní oběť si rušná silnice připsala už v dubnu, kdy na ní upadl dvaatřicetiletý motorkář. Záchranářům se ho sice podařilo rychle naložit do vrtulníku a transportovat do nemocnice, tam ale muž po několika dnech zemřel.

Další „smrťák“ se na červenohorské silnici odehrál na konci června. „Motorkář dostal při sjíždění zatáčky smyk a po nárazu do svodidel utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ informovala Šafářová.

Stěžují si turisté


Velký hluk závodních motorek negativně vnímají návštěvníci Jeseníků. Přes Červenohorské sedlo prochází hlavní jesenická hřebenovka, která láká návštěvníky z celého Česka.
„Když fouká vítr, nese se pištivý hluk z motorek ještě na Švýcárnu nebo na druhou stranu k Vřesové studánce. Trochu mi to tady připomíná naši Velkou cenu,“ odkázal na populární závody silničních motocyklů třicetiletý brněnský turista Karel Knébl.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 2.8.2019 08:05
Titulek: Bez titulku
Autor: Sádra
Z 19 přestupků pokutováni 4 motorkáři.... Zkontrolováno 44 motorkářů a 50 řidičů.... Takže z toho vychází, že řidiči aut jsou nezodpovědnější a mají více přestupků. Kdo je nezodpovědnější? Ten, kdo ví, že je v provozu nechráněn (jen kombinézou) nebo ten, co se schovává za kapotou?
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes hrajeme o celkem čtyři volné vstupenky na dva koncerty šumperského Domu kultury. Odpovědět je potřeba na každou zvlášť, a to pod číslem a písmenem otázky. Výherce zveřejníme v příštím čísle novin.

Otázka č. 1: (Festival Horování, sobota 23. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce Radek Jaroš zdolal vrchol osmitisícové hory Nanga Parbat?
1a) 2001
1b) 2003
1c) 2005

Otázka č.2: (Vánoční koncert Janka Ledeckého, čtvrtek 28. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce vyšlo sváteční album Sliby se maj plnit o Vánocích?
2a) 1995
2b) 1996
2c) 1997

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ:
Dvojvstupenku na slavnostní koncert u příležitosti státního svátku se světoznámým virtuosem a houslovou legendou Václavem Hudečkem, konaný v neděli 17. listopadu v zábřežském kostele sv. Barbory vyhrává Alois Drážný z Kolšova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně zábřežského kulturního domu.