ZPRAVODAJSTVÍ

Policii došla trpělivost. Došlápla si na motorkáře

30. července 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Kouty nad Desnou – Už dva lidé letos zemřeli při nehodách motorek na silnici přes Červenohorské sedlo. Od roku 2017, kdy byla opravená cesta uvedena opět do provozu, na ní havarovaly desítky dalších motorkářů. Ti si cestu často pletou se závodním okruhem. Policisté proto na konci července podnikli rozsáhlé kontroly, které měly jezdce umravnit.

 „Hlídky prověřily během neděle 21. července 44 motorkářů a 50 šoférů aut. Zjistili při tom 19 přestupků, přičemž čtyř se dopustili řidiči motorek. Nejčastějším prohřeškem bylo překročení maximální povolené rychlosti,“ uvedla mluvčí krajské policie Marie Šafářová.

První letošní oběť si rušná silnice připsala už v dubnu, kdy na ní upadl dvaatřicetiletý motorkář. Záchranářům se ho sice podařilo rychle naložit do vrtulníku a transportovat do nemocnice, tam ale muž po několika dnech zemřel.

Další „smrťák“ se na červenohorské silnici odehrál na konci června. „Motorkář dostal při sjíždění zatáčky smyk a po nárazu do svodidel utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ informovala Šafářová.

Stěžují si turisté


Velký hluk závodních motorek negativně vnímají návštěvníci Jeseníků. Přes Červenohorské sedlo prochází hlavní jesenická hřebenovka, která láká návštěvníky z celého Česka.
„Když fouká vítr, nese se pištivý hluk z motorek ještě na Švýcárnu nebo na druhou stranu k Vřesové studánce. Trochu mi to tady připomíná naši Velkou cenu,“ odkázal na populární závody silničních motocyklů třicetiletý brněnský turista Karel Knébl.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.7.2019 12:31
Titulek: sracky
Autor: cerny
10
lidi je jako sracek,tak o nic nejde
Reagovat
Datum: 30.7.2019 14:25
Titulek: éééééééééénnn ééééééééééénnn bum!
Autor: Edgar Hoover
25
Motorkáři (původně jsem chtěl napsat motoopice, ale pak jsem si to rozmyslel) mají o sobě zvláštní mínění, jsou něco jako držitelé doložky nejvyšších výhod. Silnice si jednoduše združstevnily pro sebe pro jejich ééén ééén stroje.
Motorkáři si nepletou silnice se závodním okruhem, oni jsou přesvědčeni když mají silné stroje tak prostě musí jet rychle a ostatní je musí přece chápat?! Mají zcela zvrácené myšlení.
Pokud zatouží lidé na motorce si zazávodit, nechť si pronajmou závodní okruh někde v Mostě a tam si můžou blbnout až do bezvědomí...
Ale je naprosto nepřípustné, aby ohrožovali, kurvili životy ostatním účastníkům na silnici a občany v okolí obtěžovali hlukem.
Policii zde máme od toho, aby dohlížela na pořádek a dodržování zákonů.
Reagovat
Datum: 31.7.2019 06:32
Titulek: Re: éééééééééénnn ééééééééééénnn bum!
Autor: Jimbo
24
máš tam 3 hrubky
Reagovat
Datum: 31.7.2019 11:30
Titulek: Re: éééééééééénnn ééééééééééénnn bum!
Autor: Starosta
21
Jsem motorkář a tito motorkáři mi vadí také, ale rozhodně nelze všechny házet do jednoho pytle, jak tady pan Edgar prezentuje. Ten ne jasně naštvaný, protože si motorku nemůže dovolit a jistě na ni nemá ani řidičské oprávnění. Osobně si myslím, že například lidé na kolech (což je dnes ohromná móda) toho bordelu a nehod na silnicích zapřičiní mnohem více a to i díky tomu, že minimálně jejich polovina žádné dopravní předpisy ani nezná.
Myslíte si pane Edgare, že mladík se sotva zaschnutým řidičákem a starým vozem BMW za pár korun udělá méně bordelu, hluku nebo snad nezaviní žádnou nehodu? Myslím, že tito lidé jsou mnohem a mnohem nebezpečnější.
Reagovat
Datum: 3.8.2019 13:01
Titulek: Re: éééééééééénnn ééééééééééénnn bum!
Autor: lojza
10
Tak jste ze sebe udělal stejně troubu...argument o možnosti koupě mašiny nebo vlastnictví řidičáku jsou stejně stupidním pokusem o nadřazení se nad pisatele jako snaha DDO (dobrovolných dárců orgánů) o privilegia na silnici. Souhlasím ale s vámi v tom, že debil na čopru nebo terénní KTM je je stejný debil jako kterýkoliv jiný, ať v BMW nebo na kole. Nebezpeční jsou všichni, motorkáři si jsou ale jistí nesmrtelností do prvního (zpravidla i posledního) polibku svodidel či auta v protisměru.
Reagovat
Datum: 5.8.2019 05:58
Titulek: Re: éééééééééénnn ééééééééééénnn bum!
Autor: Starosta
Již mnoho let jsou LOJZO DDD, tedy dobrovolní dárci orgánu cyklisté a ne motorkáři. Chtělo yb to po letech si malinko aktualizovat data. A to nejen díky tomu, že po nehodě je z cyklistů tak nějak více použitelného :-(
Reagovat
Datum: 5.8.2019 11:52
Titulek: Re: éééééééééénnn ééééééééééénnn bum!
Autor: jan
15
Tak použijte DDT a vše bude v cajku!
Reagovat
Datum: 31.7.2019 20:06
Titulek: éééééééééénnn ééééééééééénnn bum!
Autor: Edgar Hoover
16
Každý kdo se pohybuje po silnici by měl používat rozum, a je jedno na čem jede nebo v čem jede nebo co si může nebo nemůže dovolit koupit. Nazdar. :-)
Reagovat
Datum: 1.8.2019 08:15
Titulek: Re: éééééééééénnn ééééééééééénnn bum!
Autor: Jimbo
12
pozor na interpunkci a nesmyslně dlouhá souvětí
Reagovat
Datum: 2.8.2019 08:05
Titulek: Bez titulku
Autor: Sádra
16
Z 19 přestupků pokutováni 4 motorkáři.... Zkontrolováno 44 motorkářů a 50 řidičů.... Takže z toho vychází, že řidiči aut jsou nezodpovědnější a mají více přestupků. Kdo je nezodpovědnější? Ten, kdo ví, že je v provozu nechráněn (jen kombinézou) nebo ten, co se schovává za kapotou?
Reagovat
Datum: 2.8.2019 10:38
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Mart.ini
19
Kdyby se ke každé události na silnici volali policajti, tak se statistikou zahýbou především cyklisti. Je ale jedno na nebo v čem kdo jede. Je to pořád jen o lidech a selským rozumu.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Pokračujerme v soutěžní vánoční nabídce. Dnes hrajeme o volné vstupenky na koncert legendární skupiny Olympic a koncert Tomáše Kočko s orchestrem. Volňásky získáte, pokud pošlete správnou odpověď a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Odpovědi je potřeba posílat pod číslem i písmenem otázky!

Soutěžní otázka č. 1: ( sk. Olympic, 13. 12., 19.00, Dům kultury Šumperk, 2 vstupenky)
Jaký byl původní název skupiny Olympic?
1a) Kašpárek
1b) Karkulka
1c) Krteček


Otázka č. 2: (Tomáš Kočko & orchestr, 19.12., 19.00, KKC Rapotín, 2x2 vstupenky)
Jaké hudební prvky se mísí ve tvorbě Tomáše Kočka?
2a) rocku, folku a jazzu
2b) bluegrassu, hip hopu, diska
2c) metalu. rapu, reggae

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:

Pro některý z 11 originálních dárků k filmu Ledové království 2 do šumperského kina OKO zamíří: S. Sittová, Zábřeh; Z. Galiszová, Bludov; B. Smrčková, Postřelmov; D. Jílková, Vikýřovice; J. Kupčíková, Libina; J. Kouřilová, Hrabenov a H. Hudosová, L. Čermáková, J. Růžičková, L. Zachová, J. Haramia ze Šumperka. Blahopřejeme!

Tři volné vstupenky na diashow s cestovatelem J. Kolbabou, konanou v KD Zábřeh 5. prosince, vyhrávají: Z. Trhalová ze Zábřeha, A. Sadilová z Dlouhomilova a P. Brachtlová z Libiny. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně KD.