ZPRÁVY

Policie hledala opilé myslivce, marně

3. prosince 2013, 04:00, Jaroslav Kropáč
Policie hledala opilé myslivce, marně Okres - Až do konce roku plánují šumperští policisté navštěvovat hony a pátrat po lovcích, kteří se zbraně chopí pod vlivem alkoholu. Muži zákona už letos provedli několik takových razií, myslivci z nich ale vyšli s čistým štítem.

„Zatím poslední kontrolu jsme provedli v sobotu 23. listopadu na honu v Bludově. Přitom jsme nezjistili žádné nedostatky ani jiné prohřešky. Zaměřujeme se na kontrolu zbraní, zbrojních průkazů a provádíme dechové zkoušky,“ přiblížila průběh akce komisařka preventivní skupiny šumperské policie Marie Šafářová. Do mysliven vyráží policisté z oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál. Prohlídkou musí projít všichni muži, kteří na lov přijdou se zbraní. „Kromě výše uvedených dokladů kontrolujeme i lovecké lístky a pojištění, které myslivci ve vztahu k výkonu myslivosti musí mít,“ dodává Šafářová.

V lese číhá smrt

Na neopatrnost při zacházení s mysliveckou flintou doplatilo v Olomouckém kraji už několik lidí. Před šesti lety zastřelil myslivec svého známého při lovu nedaleko Libiny. Postřelený lovec zemřel na místě, jeho kolegu policie zadržela o několik hodin později a umístila jej do vazby. Další smrtelný úraz se stal minulý rok poblíž obce Králová na Uničovsku. Muž tam zastřelil svého kolegu při lovu bažantů. V celé zemi zahynulo podobným způsobem v posledních letech vícero myslivců, v mnoha případech se na neštěstí podílel právě alkohol.


Foto: Policie ČR
Dechovou zkouškou museli projít všichni myslivci, kteří na hon vyrazili se zbraní v ruce.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).