ZPRÁVY

Policie hledala opilé myslivce, marně

3. prosince 2013, 04:00, Jaroslav Kropáč
Policie hledala opilé myslivce, marně Okres - Až do konce roku plánují šumperští policisté navštěvovat hony a pátrat po lovcích, kteří se zbraně chopí pod vlivem alkoholu. Muži zákona už letos provedli několik takových razií, myslivci z nich ale vyšli s čistým štítem.

„Zatím poslední kontrolu jsme provedli v sobotu 23. listopadu na honu v Bludově. Přitom jsme nezjistili žádné nedostatky ani jiné prohřešky. Zaměřujeme se na kontrolu zbraní, zbrojních průkazů a provádíme dechové zkoušky,“ přiblížila průběh akce komisařka preventivní skupiny šumperské policie Marie Šafářová. Do mysliven vyráží policisté z oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál. Prohlídkou musí projít všichni muži, kteří na lov přijdou se zbraní. „Kromě výše uvedených dokladů kontrolujeme i lovecké lístky a pojištění, které myslivci ve vztahu k výkonu myslivosti musí mít,“ dodává Šafářová.

V lese číhá smrt

Na neopatrnost při zacházení s mysliveckou flintou doplatilo v Olomouckém kraji už několik lidí. Před šesti lety zastřelil myslivec svého známého při lovu nedaleko Libiny. Postřelený lovec zemřel na místě, jeho kolegu policie zadržela o několik hodin později a umístila jej do vazby. Další smrtelný úraz se stal minulý rok poblíž obce Králová na Uničovsku. Muž tam zastřelil svého kolegu při lovu bažantů. V celé zemi zahynulo podobným způsobem v posledních letech vícero myslivců, v mnoha případech se na neštěstí podílel právě alkohol.


Foto: Policie ČR
Dechovou zkouškou museli projít všichni myslivci, kteří na hon vyrazili se zbraní v ruce.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.