ZPRÁVY

Policie hledá v okrese desítky lidí, poznáte mezi nimi svého souseda?

25. února 2014, 10:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Šumperská policie pátrá po zhruba šesti desítkách lidí. Jsou mezi nimi možné oběti zločinu, ale hlavně ti, kteří zákon porušili. Seznam hledaných občanů se rok od roku rozrůstá a nejde jen o problém Šumperska.
„Trend nárůstu hledaných lidí je patrný v celé zemi. Důležité je si uvědomit rozdíl mezi osobou pohřešovanou a hledanou. Zatímco pohřešovaný je ten, který se například z nějakého důvodu ztratil, hledaná osoba je už předmětem trestního řízení,“ vysvětluje mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. V současné době policisté pátrají po sedmapadesáti osobách. Devětačtyřicet z nich tvoří muži, v osmi případech jde o příslušnice něžného pohlaví. Drtivou většinu tvoří ti, kteří stojí na opačné straně zákona. Naopak pohřešovaných osob je poskrovnu, jde třeba o Vladislava Skácela ze Šumperka, který je nezvěstný už od léta roku 2011. Od doby, kdy opustil své bydliště, jej nikdo neviděl.

Zlodějíčci i násilníci

Mezi nejčastější prohřešky hledaných osob patří pachatelé majetkové kriminality, neplatiči výživného, ale také rváči a notoričtí násilníci, často i lidé, kteří odmítli nastoupit do vězení. Ačkoli je jejich seznam veřejně dostupný, kriminalisté občany varují před tím, aby v případě, že některého z nich potkají, převzali zákon do vlastních rukou. „Rozhodně nedoporučujeme provádět opatření ze strany veřejnosti, která by měla za následek omezení práv nebo osobní svobody zveřejněných osob i s ohledem na vlastní bezpečnost. Policie žádá občany, aby veškeré informace k pohřešovaným nebo hledaným osobám sdělili na linku 158, případně nejbližší služebně Policie České republiky,“ doporučuje preventivní komisařka Zdeňka Papežová.

Drahomír Vaško


Ján Bakalár                        Lukáš Pfeifer


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).