ZPRÁVY

Policie a úřednice kontrolovali taxíky a autoškoly

10. října 2012, 17:42, mošo
Šumperk – Kontrolu taxíků a autoškol provedli v úterý dopoledne policisté dopravního inspektorátu v ulicích Šumperka v doprovodu dvou pracovnic odboru dopravy šumperské radnice. Úřednice zjišťovaly, zda mají taxikáři a majitelé autoškol doklady potřebné k provozování živnosti, zda řádně označili vozidla a podobně.

Během akce společně zkontrolovali celkem devadesát jedna vozidel, z toho tři taxíky a pět autoškol. Zjistili celkem devatenáct přestupků. Osm vozidel bylo v nevyhovujícím technickém stavu, pět řidičů a tři se nepřipoutali bezpečnostními pásy a dva řidiči neměli doklad o zákonném pojištění. V jednom případě policisté u řidiče zjistili požití alkoholu před jízdou.

Pracovnice městského úřadu u provozovatelů autoškol nezjistily žádné nedostatky, jinak tomu ovšem bylo u taxikářů. Pouze jediný měl vše v pořádku. Další jezdil s neověřeným 123456 přestávky, neměl evidované vozidlo taxislužby u dopravního úřadu, chyběla mu evidenční kniha taxametru a navíc jezdil se tři měsíce neplatným řidičákem.

Akce se zúčastnil také koordinátor BESIP pro Olomoucký kraj. Řidičům, kteří měli vše v pořádku a nedopustili se žádného prohřešku, předával propagační a informační materiály zaměřené na bezpečnost silničního provozu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.10.2012 08:22
Titulek: ...a kolik?
Autor: lidka
112
111
..pět řidičů a tři se nepřipoutali....matematická otázka-kolik jich tedy bylo? :o)
Reagovat
Datum: 14.10.2012 09:09
Titulek: Re: ...a kolik?
Autor: Horiz
21
Třeba to o těch třech řidičích patřilo k předchozí větě a byli tak v nevyhovujícím technickém stavu :-D
Reagovat
Datum: 11.10.2012 08:25
Titulek: ....s kým čím...
Autor: Anonym
56
..jezdil se tři měsíce neplatným řidičákem .....špatně...7.pád .... s kým čím...tedy ...jezdil s tři měsíce propadlým ......
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.