ZPRÁVY

Policie a úřednice kontrolovali taxíky a autoškoly

10. října 2012, 17:42, mošo
Šumperk – Kontrolu taxíků a autoškol provedli v úterý dopoledne policisté dopravního inspektorátu v ulicích Šumperka v doprovodu dvou pracovnic odboru dopravy šumperské radnice. Úřednice zjišťovaly, zda mají taxikáři a majitelé autoškol doklady potřebné k provozování živnosti, zda řádně označili vozidla a podobně.

Během akce společně zkontrolovali celkem devadesát jedna vozidel, z toho tři taxíky a pět autoškol. Zjistili celkem devatenáct přestupků. Osm vozidel bylo v nevyhovujícím technickém stavu, pět řidičů a tři se nepřipoutali bezpečnostními pásy a dva řidiči neměli doklad o zákonném pojištění. V jednom případě policisté u řidiče zjistili požití alkoholu před jízdou.

Pracovnice městského úřadu u provozovatelů autoškol nezjistily žádné nedostatky, jinak tomu ovšem bylo u taxikářů. Pouze jediný měl vše v pořádku. Další jezdil s neověřeným 123456 přestávky, neměl evidované vozidlo taxislužby u dopravního úřadu, chyběla mu evidenční kniha taxametru a navíc jezdil se tři měsíce neplatným řidičákem.

Akce se zúčastnil také koordinátor BESIP pro Olomoucký kraj. Řidičům, kteří měli vše v pořádku a nedopustili se žádného prohřešku, předával propagační a informační materiály zaměřené na bezpečnost silničního provozu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.10.2012 08:22
Titulek: ...a kolik?
Autor: lidka
110
111
..pět řidičů a tři se nepřipoutali....matematická otázka-kolik jich tedy bylo? :o)
Reagovat
Datum: 14.10.2012 09:09
Titulek: Re: ...a kolik?
Autor: Horiz
19
Třeba to o těch třech řidičích patřilo k předchozí větě a byli tak v nevyhovujícím technickém stavu :-D
Reagovat
Datum: 11.10.2012 08:25
Titulek: ....s kým čím...
Autor: Anonym
54
..jezdil se tři měsíce neplatným řidičákem .....špatně...7.pád .... s kým čím...tedy ...jezdil s tři měsíce propadlým ......
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).