ZPRAVODAJSTVÍ

Poleptání dětských tváří zůstane bez trestu

12. dubna 2016, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Šumperská policie ukončila vyšetřování případu poleptání dětí agresivní látkou v průběhu loňských Mikulášských oslav v Šumperku. Věc odložila s tím, že nešlo o úmyslný trestný čin a že děti, které tváře svých kamarádů pomazaly leptající látkou, jim nechtěly ublížit. Popáleniny v obličeji, včetně některých vážných, utrpělo třináct lidí.

 „Látka, která způsobila zúčastněným zdravotní obtíže, byla zajištěna a byla podrobena chemické expertize. Zkoumáním bylo zjištěno a potvrzeno, že se jednalo o směs běžného tělového mléka a popela,“ uvedla mluvčí policie Marie Šafářová. Vyšetřovatelé na případu pracovali kvůli podezření z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti.

Oslavy skončily v nemocnici


Závěry expertizy, podle jejíchž autorů šlo o směs běžně dostupné a neškodné kosmetiky s popelem, jsou překvapivé. Takto vytvořená mast totiž vyvolala u některých osob tak prudkou reakci, že musely být převezeny do nemocnice a podle informací redakce někteří z nich zvažují podstoupení plastické operace, aby se ošklivých jizev ve tváři zbavily.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.4.2016 08:44
Titulek: Mikulášské radosti
Autor: radka
70
Tak konečně policie po tak dlouhé době něco ukončila. Myslím si také, že asi vědomě nikdo nechtěl nikomu ublížit, ale ventilovaný závěr policie je slušně řečeno diletantský. Skoro mi připadá, že chlapci už dělat asi nedovedou, nebo snad nechtějí.
Reagovat
Datum: 12.4.2016 09:54
Titulek: Bez titulku
Autor: jana
132
100
Uklízečka promluvila
Reagovat
Datum: 12.4.2016 14:22
Titulek: trest až v pekle?
Autor: aNONYM
102
112
Tak snad aspoň fráterníci udělají sbírku na ty plastiky, když už se dokázali vyhnout světskému právu.
Reagovat
Datum: 13.4.2016 01:20
Titulek: Návod na běžnou směs
Autor: Myslivec Lupus Kazatel
147
163
Katolická církev evidentně zapracovala, protože uvedené odůvodnění zametení nedbalostního trestného činu pod koberec je pohádka pro imbecily a více retardované.

Další směs můžou katolíci vyrobit z následujících neškodných surovin dostupných na každém katolickém kostele a faře:

smíchej DŘEVĚNÉ UHLÍ, draselný ledek - běžný konzervant E 252 (dá se snadno vyrobit i za pomoci DŘEVĚNÉHO POPELA) a síru ... a pak se tou svěcenou směsí dobře hromadně pomazat o mši a zapálit hojně svíček

Reagovat
Datum: 18.4.2016 19:04
Titulek: Re: Návod na běžnou směs
Autor: Pavel
91
Kdyby hloupost madnášela, tak se vznášíš jako holubička. Prostě hloupá konspirace, 15 let se používý to samé a nikomu to neublížilo, možná to udělal někdo neúmyslně, že použil něco jiného, možná jen nějaký trouba se chtěl zviditelnit. Pokud nejsi retard a imbecil, tak vysvětli, jak se dá někoho zjistit v masce, který nepatří k pořadatelům. Jinak takový podobný příspěvek může napsat jen hlupák, co nikdy pro nikoho nic neudělal zadarmo.
Reagovat
Datum: 18.4.2016 21:58
Titulek: Re: Návod na běžnou směs
Autor: Myslivec Lupus Kazatel
97
122
Na Policii se přihlásili poškození svědci, kteří určily katolické ovečky, které mazaly a nebyly v maskách čerta... Přesto Policie nekonala...

Nastudujte si trestní odpovědnost za zločiny z nevědomosti, hlouposti a nedbalosti. Pak zde můžete kvokat i bez létání.


Reagovat
Datum: 18.4.2016 21:59
Titulek: Re: Návod na běžnou směs
Autor: Myslivec Lupus Kazatel
84
oprava: "určili"
Reagovat
Datum: 14.4.2016 22:38
Titulek: A to jako, že nic?
Autor: Grifit
72
159
No, možná nešlo o úmysl, nicméně stalo se. Náhrada újmy na zdraví je stále na místě.
Reagovat
Datum: 15.4.2016 09:09
Titulek: katolická církev je církví Satana Re: A to jako, že nic?
Autor: Myslivec Lupus Kazatel
103
Trestní zákoník, na rozdíl od zmanipulované policie zná taktéž:

§ 148

Ublížení na zdraví z nedbalosti

(1) Kdo jinému z nedbalosti ublíží na zdraví tím, že poruší důležitou povinnost vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

(2) Kdo z nedbalosti způsobí ublížení na zdraví nejméně dvou osob proto, že hrubě porušil zákony o ochraně životního prostředí nebo zákony o bezpečnosti práce nebo dopravy anebo hygienické zákony, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta.

Provedli katoličtí organizátoři dermatologické testy své SMĚSI pekelného lejna, KTEROU KATOLÍCI VYROBILI, před svatým pomazáním?
Reagovat
Datum: 21.4.2016 07:21
Titulek: Jiné starosti
Autor: Grifit
104
143
Koukám, že katolíci se nemají k odpovědi. No, asi mají jiné starosti. Zřejmě pořádají sbírku na vrácení křesťanských uprchlíků.
Reagovat
Datum: 21.4.2016 11:31
Titulek: Re: Jiné starosti
Autor: MUK
87
Působením katolíků v dějinách našeho státu došlo k rozvratu morálky, hospodářství, vědy, školství, kultury a k úpadku rozumu, pokles IQ atd.
Reagovat
Datum: 22.4.2016 12:03
Titulek: Re: Jiné starosti
Autor: Dudák
89
Ještě že komunisti po 1948 s církvemi trochu zatočili, ale nedotáhli to do konce. Bylo ale na čase.
Snad se to podaří dnešnímu režimu. Výmýtit černopredelníky z vlivu na společnost a zlikvidovat veškeré stavby atp. připomínajíco dobu temna a nadvládu Vatikánu nad bezbrannými zmanipulovanými ovečkami.
Reagovat
Datum: 22.4.2016 17:28
Titulek: Re: Jiné starosti
Autor: Vojta
124
Pán ráčí být islamista...
Reagovat
Datum: 22.4.2016 17:55
Titulek: Re: Jiné starosti
Autor: aNONYM
98
Stejně jako vy.
Reagovat
Datum: 24.4.2016 22:31
Titulek: Bez titulku
Autor: Drinker
123
128
To je ale hnusný.
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).