SPORT

Pokus o korupci bude mít dohru, případ prošetří fotbalový svaz

30. března 2016, 17:00, Petr Fišer
Pokus o korupci bude mít dohru, případ prošetří fotbalový svaz Olomouc - Pokus o korupční jednání, k němuž mělo dojít v průběhu týdne před víkendovým mistrovským zápasem prvního jarního kola krajského přeboru mezi fotbalisty Hněvotína a Velkých Losin, bude mít dohru. Celým případem se hodlají zabývat příslušné komise Fotbalové asociace České republiky. A to na základě článku, který vyšel v minulém čísle Týdne na severu.

 O co přesně šlo? Hněvotín, jenž bojuje o záchranu, kontaktoval losinského hráče Martina Macka. „Nabízeli deset tisíc, když jim to pustíme. Nejspíš oslovili i rozhodčí, kteří pískali velmi chytře. Nic to ale nemění na skutečnosti, že jsme odehráli špatné utkání. Bez potřebného přístupu, disciplíny a srdíčka. Chyběla tomu i kvalita,“ běsnil po závěrečném hvizdu kouč Losin Jiří Mika.
Samotný Macek naší redakci potvrdil, že zmíněná nabídka skutečně proběhla, ale nic víc. Dál se k tomu nechtěl vyjadřovat. „Zápas jsme si prohráli sami,“ konstatoval stroze bez dalšího rozvedení. Jeho tým na Hané zklamal a po matném výkonu musel trávit překvapivou porážku 1:3.
„Je to závažná věc, která v případě, že je pravdivá, hází špatný stín na celý český fotbal. Proto ji nenecháme jen tak bez povšimnutí. Všechno prověříme a z toho, co zjistíme, vyvodíme důsledky,“ sliboval za Olomoucký krajský fotbalový svaz sekretář Pavel Peřina. „Pana trenéra, který novinám informaci poskytl, si pozveme na jednání disciplinární komise. Teď jde o to, jestli nám bude schopen předložit usvědčující důkazy. Bez nich se bude cokoliv dokazovat velmi složitě. Už jsme se několikrát setkali s tím, že jedna bába povídala, a nakonec šlo o pouhé nařčení, které se nepotvrdilo. Tím to nechci jakkoliv zlehčovat. Jak už jsem říkal, celou záležitost důkladně prošetříme,“ ujišťoval Peřina.


Foto: Petr Fišer

Martin Macek se k „hněvotínskému případu“ nechtěl vracet.

 

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.4.2016 08:07
Titulek: Tržní hospodářství a jeho oběti
Autor: Masox
89
HAMTY-HAMTY. Za totáče to bylo ale mnohem horší-to aby si to mladí, kteří tu hroznou dobu neznají. Tržní hospodářství sportovní trh pročišťuje a zkvalitňuje. Kluby, sportovci, funkcionáři atd, všichni budou podchycení EET.
Reagovat
Datum: 29.4.2016 22:07
Titulek: Že zrovna on!!
Autor: Tomáš Marný
145
Pan Peřina jako ligový rozhodčí jistě dobře ví, že dokázat něco špatného je těžké, ba přímo nemožné. No prostě opravdu zkušený rozhodcovský matador.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.