SPORT

Pokus o korupci bude mít dohru, případ prošetří fotbalový svaz

30. března 2016, 17:00, Petr Fišer
Pokus o korupci bude mít dohru, případ prošetří fotbalový svaz Olomouc - Pokus o korupční jednání, k němuž mělo dojít v průběhu týdne před víkendovým mistrovským zápasem prvního jarního kola krajského přeboru mezi fotbalisty Hněvotína a Velkých Losin, bude mít dohru. Celým případem se hodlají zabývat příslušné komise Fotbalové asociace České republiky. A to na základě článku, který vyšel v minulém čísle Týdne na severu.

 O co přesně šlo? Hněvotín, jenž bojuje o záchranu, kontaktoval losinského hráče Martina Macka. „Nabízeli deset tisíc, když jim to pustíme. Nejspíš oslovili i rozhodčí, kteří pískali velmi chytře. Nic to ale nemění na skutečnosti, že jsme odehráli špatné utkání. Bez potřebného přístupu, disciplíny a srdíčka. Chyběla tomu i kvalita,“ běsnil po závěrečném hvizdu kouč Losin Jiří Mika.
Samotný Macek naší redakci potvrdil, že zmíněná nabídka skutečně proběhla, ale nic víc. Dál se k tomu nechtěl vyjadřovat. „Zápas jsme si prohráli sami,“ konstatoval stroze bez dalšího rozvedení. Jeho tým na Hané zklamal a po matném výkonu musel trávit překvapivou porážku 1:3.
„Je to závažná věc, která v případě, že je pravdivá, hází špatný stín na celý český fotbal. Proto ji nenecháme jen tak bez povšimnutí. Všechno prověříme a z toho, co zjistíme, vyvodíme důsledky,“ sliboval za Olomoucký krajský fotbalový svaz sekretář Pavel Peřina. „Pana trenéra, který novinám informaci poskytl, si pozveme na jednání disciplinární komise. Teď jde o to, jestli nám bude schopen předložit usvědčující důkazy. Bez nich se bude cokoliv dokazovat velmi složitě. Už jsme se několikrát setkali s tím, že jedna bába povídala, a nakonec šlo o pouhé nařčení, které se nepotvrdilo. Tím to nechci jakkoliv zlehčovat. Jak už jsem říkal, celou záležitost důkladně prošetříme,“ ujišťoval Peřina.


Foto: Petr Fišer

Martin Macek se k „hněvotínskému případu“ nechtěl vracet.

 

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.4.2016 08:07
Titulek: Tržní hospodářství a jeho oběti
Autor: Masox
87
HAMTY-HAMTY. Za totáče to bylo ale mnohem horší-to aby si to mladí, kteří tu hroznou dobu neznají. Tržní hospodářství sportovní trh pročišťuje a zkvalitňuje. Kluby, sportovci, funkcionáři atd, všichni budou podchycení EET.
Reagovat
Datum: 29.4.2016 22:07
Titulek: Že zrovna on!!
Autor: Tomáš Marný
127
Pan Peřina jako ligový rozhodčí jistě dobře ví, že dokázat něco špatného je těžké, ba přímo nemožné. No prostě opravdu zkušený rozhodcovský matador.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).