SPORT

Inline tour - tentokrát České Budějovice

2. června 2009, 09:00, rejdakce
Inline tour - tentokrát České Budějovice České Budějovice - Do 300 km vzdálených Českých Budějovic se v neděli vydala i výprava členů In Line týmu Sokola Šumperk, aby tak pokračovala v úspěšně rozjeté sezoně 2009.
„Pár závodníků jsme nechali doma a to těch, kteří nejsou členy desítkového a jednadvacítkového týmu a nejmladší členku Nikol Jandovou, která je v celkovém pořadí ve své kategorii na 4. místě." Do dějiště tohoto pokračování tedy odjeli z kategorie „lO“ km Svatopluk Sladký, Martin Holoubek, Petr Janda - tým „lO“ a k nim úspěšný maturant Viktor Ptáček. Z „půlmaratonistů„ odjela na Nestle trojka Nej, ve složení Roman Fišnar, Milan Jeřábek a Jan Choma.
 

Obavy z deště a přezouvání „mokrých koleček“ se nakonec nevyplnily, i když, jak se říká, moc nescházelo, zvláště při oddálení startu desítky asi o půl hodiny, kdy se objevily na brýlích všech 131 závodníků první kapky. Nervozita byla nakonec prolomena výstřelem ze startovní pistole a početná skupina závodníků vyrazila na trať dlouhou asi 1200 metrů k honbě za cennými umístěními.
 

Již od začátku pracovali na čele peletonu všichni tři Sokoli a až v závěrečném spurtu po 9 absolvovaných okruzích se rozhodovalo na pásce o konečném pořadí.
  • Svaťa Sladký 5. místo - 1. v kat. M3
  • Martin Holoubek 8. místo, 2. v kategorii M3 
  • Petr Janda 10. místo, 1. v kategorii M4
- to byly výsledky, které tomuto týmu zajistily 1. místo.

Ve 14 hodin se postavila elita závodů Nestle, včetně zástupců světového poháru týmu, kolem francouzského profesionála Grandgirarda Mithieu (celkem 100 závodníků). Závodníky čekalo neskutečných 18 okruhů na trati výstaviště, naštěstí s minimem otáček, což se také projevilo na rychlostním průměru přesahujícím 36 km/hod. V prvním balíku se drželi všichni naši zástupci až do 5. kola, kdy nastoupil člen ILA Rollerblade speedodrom týmu a stájový kolega Gr. Mathieu, Pavol Križan a odskočil pelotonu o pár sekund, které si držel až do cíle.
 
              

O další místa se urputně bojovalo už asi 600 m před cílem a tvrdost loktů pocítili i naši závodníci Jan Choma a Roman Fišnar. Ti nakonec projeli páskou spolu s asi 20 členným vedoucím balíkem závodníků na 14. a 17. místě, prakticky ve 2 sekundách, což svědčí o naprosté vyrovnanosti závodníků. Z pronásledující skupiny odskočil Milan Jeřábek a v samostatném úniku projel cílovou páskou na celkovém 24. místě.

Tým půlmaratonu tak na stupních vítězů obsadil díky součtu časů 2. místo. Nutno k týmům ještě dodat, že Sokoli mají čistokrevné vlastní týmy složené pouze z členů Sokola Šumperk narozdíl od týmů, které si po vzájemné dohodě vytvoří před závodem 3 lepší závodníci z různých oddílů a jako tým se zaprezentují.

V sobotu čeká  závodníky jako zpestření programu 10 km v Opavě, kde bude Roman Fišnar obhajovat titul Akademický mistr ČR, v neděli pak Nestle v Ostravě, které bude součástí světového poháru IN Line.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).