SPORT

POHÁROVÝ SVÁTEK: ve středu dorazí do divizního Šumperka extraligové Vítkovice, jeden z nejúspěšnějších florbalových klubů

20. října 2015, 18:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
POHÁROVÝ SVÁTEK: ve středu dorazí do divizního Šumperka extraligové Vítkovice, jeden z nejúspěšnějších florbalových klubů Šumperk - Šestkrát vyhrály český titul, ve čtyřech případech zůstaly těsně pod vrcholem. V roce 2010 se staly vicemistry v prestižním Poháru mistrů. O sezónu později ovládly zápolení v Českém poháru. Vítkovice. Jeden z nejúspěšnějších klubů florbalové minulosti i současnosti míří do Šumperka. V hale na gymnáziu se představí už ve středu od 20 hodin.

 Divizní Šumperk se připravuje na největší událost v klubové historii. V Poháru České pojišťovny se prokousal až do šestého kola, což mu zaručilo tři nevšední zápasy. Po vítkovickém velikánovi se v rámci osmifinálové skupiny poměří s Ostravou a Havířovem. Ostravské FBC je dlouholetým účastníkem nejvyšší soutěže, havířovské Torpédo válčí na úrovni Národní ligy. „Je to pro nás velká čest zahrát si proti takovým slavným soupeřům. Tímto bych chtěl pozvat všechny fanoušky, aby se přišli podívat. Pokusíme se odehrát důstojné partie a třeba i některého z favoritů pozlobit a potrápit. A také mu to co možná nejvíce znepříjemnit. Nechceme se jen zúčastnit,“ sliboval hrající trenér Asperu Michal Šíma.
Šumperští bojovníci patří v letošním pohárovém dobrodružství k největším překvapením. Naposledy odstranili z cesty Opavu. Prvoligového soka deklasovali nečekaně snadno, nasázeli mu potupných sedm gólů. Sami přitom inkasovali pouze dvakrát. „Zápas se nám povedl po všech stránkách. Pomohla nám podpora z hlediště, před takovou kulisou jsme ještě nikdy nehráli. Jsme za to moc rádi. Navíc se nám dařilo i herně. V první třetině to od nás byl výborný výkon, vytvořili jsme si v ní rozhodující náskok. Ve druhé jsme byli často pod tlakem, ale stálo při nás štěstí. Ve třetí už jsme si všechno pohlídali,“ bilancoval spokojený Šíma.
Asper hnalo za postupem více než 200 platících diváků. Plný dům by si žlutomodří zasloužili i ve středu, kdy je čeká lahůdkový večer určený všem sportovním labužníkům. Nenechte si ho ujít! „Bude to pro nás veliký svátek. Osobně bych si přál, aby Vítkovice přijely v silné sestavě a mohli jsme tak porovnat naše síly s uměním řady reprezentantů. Lepší florbal do Šumperka přivést nemůžeme. V Česku je to top mužstvo,“ ujišťoval týmový kormidelník.

ČESKÝ POHÁR

STŘEDA 21. ŘÍJNA: 20.00 Šumperk – Vítkovice. Ceny vstupného – muži: 20, ženy: 10 korun. Děti do 150 cm a členové klubu mají vstup zdarma. Každý příchozí obdrží zápasový bulletin. Pořadatelé nabádají diváky, aby se do haly dopravili s dostatečným předstihem. Vyhnou se frontám u pokladny a navíc budou mít možnost vybrat si místo s dobrým výhledem.
ČTVRTEK 12. LISTOPADU: 19.30 Šumperk – Havířov.
ČTVRTEK 26. LISTOPADU: 19.30 Šumperk – FBC Ostrava.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny WOHNOUT, která představí speciální akustický program v DK Šumperk v pátek 7. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí kytaristy skupiny Wohnout?

a) otec a syn
b) bratranci
c) bratři

Odpovědi posílejte do čtvrtku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku Vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny PRIESSNITZ, která představí své nové a zároveň poslední album Beztíže v DK Šumperk v pátek 24. března, vyhráli Dušan Indra ze Šumperka, Vladěna Daňková ze Šumperka, Jana Hýžďalová ze Starého Města, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Šinkovský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.