SPORT

Pohárová pouť skončila, házenkáři nestačili na prvoligovou Ostravu

16. září 2015, 15:00, téma HÁZENÁ, Petr Fišer
Pohárová pouť skončila, házenkáři nestačili na prvoligovou Ostravu Šumperk - Pohárová pouť šumperských házenkářů skončila ve druhém kole. Po těsném a utrápeném vítězství nad divizním Uničovem nestačili na prvoligovou Ostravu. Favorizovaní hosté vyhráli zaslouženě. Jejich hra byla pestřejší a měla hodnotnější kvalitu. I díky tomu, že ve větší míře využívali křídelních prostorů.

 Protože se oba týmy setkaly na hřišti v dresech stejné barvy, Šumperku nezbylo nic jiného, než si přes ně navléct dobře viditelné rozlišováky. Se soupeřem z vyšší soutěže prohrávali od samého úvodu, do závěrečných minut první půle to bylo o jeden až tři góly. Potom ale začali ztrácet a nechali si nastřílet několik zbytečných branek. Navíc tápali i v útoku. Nejedna střela zůstala zblokovaná nebo ji lapil ostravský strážce.
Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhé části. Hostitelé střídali dobré pasáže se slabšími a jejich maximem bylo vykřesání naděje v podobě snížení na dvougólový rozdíl. Víc jim Severomoravané nedovolili. „Hratelné to možná bylo, ale když potřebovali, tak nás roztočili a pohlídali si to. A to přijeli bez šesti hráčů ze základu,“ upozorňoval hrající trenér šumperského týmu Petr Korec. „Hráli jsme líp než v Uničově. Nic to však nemění na tom, že se až v sezóně ukáže, jak na tom doopravdy jsme. Bude to boj,“ obával se Korec.
V moravské skupině druhé ligy došlo k jedné zásadní změně. Na poslední chvíli do ní byl dosazen celek z Holešova, mimo původní rozpis tak bude třináctičlenná. „Kvůli lichému počtu družstev bude mít každý mančaft jeden víkend volný. Nás se to bude týkat hned v prvním kole. I když se nikdo nikoho na nic neptal, celá soutěž se totálně překopala a přelosovala,“ uvedl Petr Korec.

ČESKÝ POHÁR

DRUHÉ KOLO: Šumperk – Ostrava 24:29 (12:17). Sestava a góly: Ošťádal, Příhoda – Vobořil 10, Petrtýl 5, Laštůvka 4, Korec 2, P. Nimmerrichter 1, Hejný 1, Hromek 1, Drechsler, Škurek. Brankový vývoj – 3:5, 6:9, 10:11, 11:17, 16:19, 20:25.
PRVNÍ KOLO: Uničov - Šumperk 26:27 (13:13). Sestava a góly: Ošťádal, Příhoda – Vobořil 9, Petrtýl 5, Hejný 5/5, Laštůvka 3, Korec 3, Drechsler 1, Hromek 1, Bartl 1, Sedlák.

DRUHÁ LIGA

1. KOLO – 20. září: Šumperk má volno. 2. KOLO – 27. září: 17.00 Lesana Zubří – Šumperk. 3. KOLO – 4. října: 10.30 Šumperk – Litovel B (SH na gymnáziu).


Foto: Petr Fišer

Pohárové střetnutí řídila dvojice ženských rozhodčích. Nevedla si špatně. Až na dva spornější momenty měla pohárovou řežbu pevně pod kontrolou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).