KULTURA

Poetický písničkář v ŠumperkuVIDEO

16. března 2011, 14:22, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce, karelplihal.cz
Poetický písničkář v Šumperku Šumperk - Po dvou letech se vrací do Šumperka Karel Plíhal. Olomoucký písničkář vystoupí ve čtvrtek 17. března od půl osmé večer v Domě kultury.
 

Karel Plíhal je nejcitlivějším a nejpoetičtějším folkařem české scény. Už přes třicet let chodí na jeho koncerty lidé všech věkových skupin, rozmanitých profesí i hudebních vyznání. Karel Plíhal každému vždy dodá to, co mu chybí. Uklidnění, přemítání, humor a hlavně svůj nezaměnitelný přístup.

Písničkář tvoří neopakovatelné texty plné poetiky, hledá a nachází zajímavé rýmy a slovní spojení. Poté je s lehkostí doplňuje příjemnými melodiemi, a tak vznikají jeho písně, které spíš pohladí, než „nakopnou“.


 


Karel Plíhal jako umělec se stále vyvíjí, a to hned na několika úrovních. Zaprvé jako muzikant, ač platí už od hlubokých let osmdesátých za velmi schopného multiinstrumentalistu, především co se hry na kytaru týče, stále roste a jeho současná aranžérsky vynalézavá hra má víc než k tradičnímu folkovému doprovodu mnohem blíž k jazzovému, případně klasickému pojetí. Neméně zajímavé je ale sledovat dozrávání Plíhala také jako autora. Evidentní je jeho směřování k maximálnímu zjednodušení, ke zkratce. To lze nejlépe ilustrovat na vtipných "veršovánkách", kterými tradičně prokládá písně.

Vstupenky na Plíhalův recitál v Šumperku jsou v prodeji v pokladně DK (po-pá, 14-18 h). Cena je 160 korun v předprodeji.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.