KULTURA

Poetický písničkář v ŠumperkuVIDEO

16. března 2011, 14:22, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce, karelplihal.cz
Poetický písničkář v Šumperku Šumperk - Po dvou letech se vrací do Šumperka Karel Plíhal. Olomoucký písničkář vystoupí ve čtvrtek 17. března od půl osmé večer v Domě kultury.
 

Karel Plíhal je nejcitlivějším a nejpoetičtějším folkařem české scény. Už přes třicet let chodí na jeho koncerty lidé všech věkových skupin, rozmanitých profesí i hudebních vyznání. Karel Plíhal každému vždy dodá to, co mu chybí. Uklidnění, přemítání, humor a hlavně svůj nezaměnitelný přístup.

Písničkář tvoří neopakovatelné texty plné poetiky, hledá a nachází zajímavé rýmy a slovní spojení. Poté je s lehkostí doplňuje příjemnými melodiemi, a tak vznikají jeho písně, které spíš pohladí, než „nakopnou“.


 


Karel Plíhal jako umělec se stále vyvíjí, a to hned na několika úrovních. Zaprvé jako muzikant, ač platí už od hlubokých let osmdesátých za velmi schopného multiinstrumentalistu, především co se hry na kytaru týče, stále roste a jeho současná aranžérsky vynalézavá hra má víc než k tradičnímu folkovému doprovodu mnohem blíž k jazzovému, případně klasickému pojetí. Neméně zajímavé je ale sledovat dozrávání Plíhala také jako autora. Evidentní je jeho směřování k maximálnímu zjednodušení, ke zkratce. To lze nejlépe ilustrovat na vtipných "veršovánkách", kterými tradičně prokládá písně.

Vstupenky na Plíhalův recitál v Šumperku jsou v prodeji v pokladně DK (po-pá, 14-18 h). Cena je 160 korun v předprodeji.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.