KULTURA

Poetický písničkář v ŠumperkuVIDEO

16. března 2011, 14:22, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce, karelplihal.cz
Poetický písničkář v Šumperku Šumperk - Po dvou letech se vrací do Šumperka Karel Plíhal. Olomoucký písničkář vystoupí ve čtvrtek 17. března od půl osmé večer v Domě kultury.
 

Karel Plíhal je nejcitlivějším a nejpoetičtějším folkařem české scény. Už přes třicet let chodí na jeho koncerty lidé všech věkových skupin, rozmanitých profesí i hudebních vyznání. Karel Plíhal každému vždy dodá to, co mu chybí. Uklidnění, přemítání, humor a hlavně svůj nezaměnitelný přístup.

Písničkář tvoří neopakovatelné texty plné poetiky, hledá a nachází zajímavé rýmy a slovní spojení. Poté je s lehkostí doplňuje příjemnými melodiemi, a tak vznikají jeho písně, které spíš pohladí, než „nakopnou“.


 


Karel Plíhal jako umělec se stále vyvíjí, a to hned na několika úrovních. Zaprvé jako muzikant, ač platí už od hlubokých let osmdesátých za velmi schopného multiinstrumentalistu, především co se hry na kytaru týče, stále roste a jeho současná aranžérsky vynalézavá hra má víc než k tradičnímu folkovému doprovodu mnohem blíž k jazzovému, případně klasickému pojetí. Neméně zajímavé je ale sledovat dozrávání Plíhala také jako autora. Evidentní je jeho směřování k maximálnímu zjednodušení, ke zkratce. To lze nejlépe ilustrovat na vtipných "veršovánkách", kterými tradičně prokládá písně.

Vstupenky na Plíhalův recitál v Šumperku jsou v prodeji v pokladně DK (po-pá, 14-18 h). Cena je 160 korun v předprodeji.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.