KULTURA

Podzimní koncerty Bravo ozdobí účast operních hvězd

21. června 2017, 11:00, Roman Tyčka
Podzimní koncerty Bravo ozdobí účast operních hvězd Zábřeh - U příležitosti recitálu jednoho z našich nejvýznamnějších houslistů Jaroslava Svěceného, který se konal 11. června, zveřejnil zábřežský kulturní dům nabídku podzimní série pořadů cyklu Bravo. A je na co se těšit.

 Koncertní seriál, který začne psát již šestou kapitolu své historie, ozdobí nejen světoznámí pěvci, ale i další významné osobnosti současné české hudební scény.
Úvod sezóny obstará mládí, v neděli 10. září vystoupí v kostele sv. Barbory cembalistka Ellen Velíšková a kytaristka Eliška Balabánová. Po nich už ale v kulturním domě zazáří hvězda světového formátu – tenor Štefan Margita v doprovodu renomovaného brněnského ansámblu Moravské klavírní trio. Vstupenky na oba koncerty jsou již v prodeji.
V říjnu se koncertní řada vrátí opět do farního kostela, kde zahrají na housle a klavír Martina a Jan Schulmeisterovi. Listopad bude patřit recitálu česko-německé varhanice Barbary Marie Willi a v neděli 10. prosince vyvrcholí cyklus Bravo pěveckým vystoupením světově proslulé mezzosopranistky Dagmar Peckové, kterou doprovodí soubor Barocco sempre giovane.

Karta se vyplatí

Slevové karty na koncerty Bravo Zábřeh v sezóně 2017/2018 nabízí kulturní dům za stokorunu, společná karta pro dvě osoby přijde na 150 korun. „Držitelé slevových karet zaplatí za vstup na jednotlivé koncerty, kterých bude v příští sezóně deset, minimálně o 30 korun méně," upozorňuje na ekonomickou výhodnost Zdeněk David ze Zábřežské kulturní. Karty prodává pokladna kulturního domu.


Foto: archiv

Program podzimní části zábřežského cyklu Bravo prozáří hvězdy první velikosti, například operní pěvec Štefan Margita.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.