SPORT

Podvádět se nevyplácí! Autokrosař Vít Nosálek prošel technickou kontrolou a dodatečně se posunul na bronzový stupínek. Němec Mandel utřel nos

15. června 2016, 13:00, Petr Fišer
Podvádět se nevyplácí! Autokrosař Vít Nosálek prošel technickou kontrolou a dodatečně se posunul na bronzový stupínek. Němec Mandel utřel nos Litva, Německo - Zásadní dohru měl litevský závod autokrosového mistrovství Evropy v nejpočetnější divizi Buggy 1600. Zatímco vítězný Michael Buddelmeyer z Německa a francouzský pilot Florent Tafani si odvezli tučný bodový příděl, předloňský šampión a nejlepší muž úvodního seelowského podniku Rene Mandel byl ze třetí příčky diskvalifikován. Fakt, že neprošel závěrečnou technickou kontrolou, nahrál do karet Vítovi Nosálkovi.

 Rychlík ze Zábřeha se na úkor favorizovaného protivníka posunul na konečnou bronzovou pozici a byl nejlepším českým reprezentantem ve své kategorii. „V trénincích jsem se spíše seznamoval s novou tratí. Moc se mi nelíbila hlavně proto, že byla rozbitá a kamenitá. Bylo to náročné nejen jezdecky, ale problém se skrýval i v tom, že jste musel odolávat dávkám kamení, které vás bombardovaly od kol soupeřů. Byl jsem pořádně dotlučený,“ postěžoval si na složité podmínky Nosálek. „Ve finále jsem startoval z druhé řady. Přede mnou stál Buddelmeyer. Při položení cedule, kdy jsem se maximálně soustředil na světla, začal najednou z jeho bugyny létat obrovský ohňostroj. Asi předčasně slavil vítězství. Protože mě to nepatrně rozhodilo, trochu jsem zaspal,“ popisovala zábřežská stálice. Cílem nakonec projela jako čtvrtá. „Hned potom nás s Mandelem čekala technická kontrola. Byla zaměřená na elektrické svazky. Moje byly posouzeny v souladu s pravidly, jeho ne. Těší mě, že dokážu mistrům Evropy zdatně konkurovat s autem podle regulí. Jsem hodně zvědavý, jak se to dál vyvine, bugyny od stejných výrobců totiž používá i několik dalších jezdců,“ prozradil Vít Nosálek.
V Německu, kde se nový ročník evropského šampionátu otevřel, si vysloužil body za sedmou pozici. „Pořadatelé tamní trať vydatně kropili celý víkend včetně startu a moji pozici tentokrát nakropili o trochu víc. V průběhu finále jsem se navíc nevyvaroval chyby, která mě připravila o lepší umístění. Díky ní mě totiž předjel Petr Nikodém,“ vrátil se myšlenkami do areálu v Seelow.


foto: autocross-cz.cz

Vít Nosálek v Litvě potvrdil, že patří v autokrosovém světě do vybrané elitní společnosti.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.6.2016 14:58
Titulek: Vít Nosálek si zaslouží pochvalu.
Autor: Ruža
159
102
Pamatuji si začátky závodění v této kategorii v Zábřehu a těší mne to třetí místo Víta Nosálka. Je to výsledek tvrdých tréninků a poctivé práce.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).