ZPRAVODAJSTVÍ

Podhůří přišlo o zubaře. Další je až v Šumperku 

28. listopadu 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Petrov nad Desnou - Před časem přišel sever regionu o pravidelnou železniční dopravu a od příštího roku se tam lidé budou muset obejít i bez zubaře. Současný stomatolog v Petrově nad Desnou k prvnímu lednu příštího roku svoji praxi končí a nikdo jiný jej zastupovat nebude. Nejde o jedinou komplikaci. Až do odvolání je mimo provoz také ordinace zubního lékaře v Jindřichově. 

 „Dopad to bude mít zejména na starší obyvatele. Vím, že služeb zdejšího zubaře využívali například i klienti diakonie, pro ně bude dojíždění do města ještě složitější,“ uvedl Jan Vaníček, starosta Petrova nad Desnou. Stávající pacienti petrovské zubařky se musí přehlásit jinam. Nejbližší zubní lékař, který je ochoten nové pacienty přijmout, ale sídlí až v Šumperku.   

Pohotovost funguje 

V současné době připadá v regionu na jednoho zubaře zhruba 1750 lidí. Navzdory nízkému počtu zubních lékařů se v regionu stále daří zajišťovat alespoň stomatologickou pohotovost. O víkendech a svátcích drží služby například zubaři v Šumperku nebo v Zábřeze. Rozpis stomatologických pohotovostí najdou lidé na webových stránkách krajského úřadu www.kr-olomoucky.cz


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.11.2017 12:09
Titulek: Priority
Autor: Občan
146
Je to o prioritách vlády. Na výkup prasečáku kvůli pár halasným rómům z neziskovek se 450+120 milionů našlo bez problému. Na zubaře pro lidi holt nezbyde.
Reagovat
Datum: 30.11.2017 07:35
Titulek: další priorita
Autor: pilous
137
Vůbec bych nefinancoval politické strany ze státního rozpočtu, nechť jsou financovány ze spoda tudíž svými členy. A to by Jste teprve viděli, jak politická nabuřilost splaskne. A ročně by skoro pul miliardy bylo na zdravotníctví, školství...
Reagovat
Datum: 30.11.2017 15:24
Titulek: Re: další priorita
Autor: x
29
121
Tak to bylo do roku 1989.
Reagovat
Datum: 1.12.2017 10:07
Titulek: Sláva-tržní hospodářství funguje!!
Autor: OKey
165
Doporučuji všem z postižené oblasti aby si nechali vytrhnout všechny zuby a udělat horní a dolní klapačky. Tím spolehlivě vyřeší problém se zubařem. Vše vyřeší trh. Váš ekonomický expert Vašek.
Reagovat
Datum: 1.12.2017 16:22
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
54
100
Tak hlavně si nezapomeňte postěžovat Zemanovi. Byla to i jeho vláda, která se na tomto stavu podepsala.
Reagovat
Datum: 2.12.2017 06:57
Titulek: Tak povolejte zubaře Macka,
Autor: Mirča
144
tomu začíná harašit v kebuli a revitalizuje se na spisovatele.
Reagovat
Datum: 4.12.2017 07:37
Titulek: Re: Tak povolejte zubaře Macka,
Autor: mp
175
Raději ať píše,zeptejte se v Postřelmově.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.