SPORT

Podával se hokejový guláš bez důležitých ingrediencí. Není divu, že nešmakoval

8. ledna 2014, 11:29, téma HOKEJ, Petr Fišer
Podával se hokejový guláš bez důležitých ingrediencí. Není divu, že nešmakoval Šumperk - Jako byste si v oblíbené restauraci dali milovaný guláš a dočkali se velkého zklamání, protože postrádal všechny speciální ingredience, které z něj dělají vámi často volenou gurmánskou delikatesu. Výkon šumperských hokejistů v důležitém pondělním utkání první ligy byl velmi podobný. Labužníci si rozhodně nepochutnali. Neměli na čem!
37. kolo
SALITH ŠUMPERK – BENÁTKY 0:3 (0:1,0:2,0:0)

První třetina z domácího pohledu? Jedno z vůbec nejhorších představení Kučerových svěřenců v probíhajícím ročníku. Negativně ho ovlivnila 2. minuta, v níž nestačili na souhru mladíčka Zachy a neomylného Krejčíka.

Šumperk se úvodní částí nehorázně protrápil. Zaostával v pohybu a bruslení, oproti lehkonohému soupeři vzácně připomínal zabržděnou lokomotivu. Navíc produkoval nadprůměrné množství zásadních nepřesností. Postupně se do menších či větších problémů dostávaly všechny čtyři formace. I proto byl průběžný stav 0:1 velmi lichotivý a vzhledem k okolnostem i krajně příznivý.

Draci si zřejmě uvědomili, co v zahajovací dvacetiminutovce napáchali a po přestávce viditelně přidali. A najednou to šlo. Dostavily se i velké šance, vyrovnání viselo ve vzduchu.

Jenže zůstalo jen u přání. Sedlák při brejku tří na jednoho vyslal špuntovku nevalné kvality směřující pouze doprostřed brány, Staněk po vzoru většiny spoluhráčů střílel mezi kruhy těsně mimo a stejně dopadlo i trestné střílení Lukáše Žálčíka. Kdo nedá ani takové tutovky, nemůže pomýšlet na bodovou odezvu!

Benátky poctivě bránily a trpělivě čekaly na svoji příležitost. Dostavila se ve 32. minutě. Obránce Šumperka Aleš Holík zavrávoral na útočné modré čáře, pustil do netradičního úniku dvou na nikoho Kicu s Plodkem a druhý jmenovaný neměl před Tomášem Štůralou sebemenší slitování – 0:2!

Hosté dokázali v prostřední periodě vytěžit z minima téměř maximum. Ve 36. minutě nahodil kotouč na domácí klec Kajínek a důsledný Jonák skóroval i přesto, že v blízkosti brankoviště postávalo hned trio šumperských hráčů.

Školácké góly, které jednoznačně spadaly do kategorie extrémně laciných, podle očekávání určily ráz závěrečného dějství. Hosté se nikam nehnali a všemi prostředky hájili zlaté vedení. Nejednou i za cenu zakázaného uvolnění. Draci se sice tlačili dopředu, jenže to bylo hodně jalové. S přibývajícími minutami se čím dál výrazněji škvařili ve vlastní šťávě. Jejich neutěšený herní projev byl až příliš upracovaný, neefektivní a v neposlední řadě i nepohledný.


BRANKY
2. Krejčík (Zacha, Špaček) – 0:1, 32. Plodek (Kica) – 0:2, 36. Jonák (Kajínek, Skořepa) – 0:3. Rozhodčí Trombík, vyloučení 2:3, bez využití, střely na bránu 38:34, 800 diváků.

SALITH ŠUMPERK
Štůrala 6 – Holík 4, Pastor 4, Dudáš 5, Sedlák 4, Gewiese 4, Tesařík 5, Starý 4 – Haas 4, Plášek 4, Půhoný 4 – Staněk 5, Moskal 4, L. Žálčík 4 – Brunec 5, Sedláček 5, Červenka 5 – Cink 4, M. Skoumal 5, Langr 5.
HODNOCENÍ HRÁČŮ: 10 – mimořádně vynikající, 9 – excelentní, 8 – výborný, 7 – velmi dobrý, 6 – dobrý, 5 – průměrný, 4 – podprůměrný, 3 – slabý, 2 – mizerný, 1 – katastrofální.

POZOR!
Kompletní hokejové zpravodajství ze všech zápasů včetně ohlasů a podrobných statistik najdete v dalším vydání týdeníku TÝDEN.


Foto: Petr Fišer
V době, kdy Draci sahali po vyrovnání, potrestal jejich osudový kiks benátský útočník Plodek. Neměl složitou práci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.