SPORT

Podával se hokejový guláš bez důležitých ingrediencí. Není divu, že nešmakoval

8. ledna 2014, 11:29, téma HOKEJ, Petr Fišer
Podával se hokejový guláš bez důležitých ingrediencí. Není divu, že nešmakoval Šumperk - Jako byste si v oblíbené restauraci dali milovaný guláš a dočkali se velkého zklamání, protože postrádal všechny speciální ingredience, které z něj dělají vámi často volenou gurmánskou delikatesu. Výkon šumperských hokejistů v důležitém pondělním utkání první ligy byl velmi podobný. Labužníci si rozhodně nepochutnali. Neměli na čem!
37. kolo
SALITH ŠUMPERK – BENÁTKY 0:3 (0:1,0:2,0:0)

První třetina z domácího pohledu? Jedno z vůbec nejhorších představení Kučerových svěřenců v probíhajícím ročníku. Negativně ho ovlivnila 2. minuta, v níž nestačili na souhru mladíčka Zachy a neomylného Krejčíka.

Šumperk se úvodní částí nehorázně protrápil. Zaostával v pohybu a bruslení, oproti lehkonohému soupeři vzácně připomínal zabržděnou lokomotivu. Navíc produkoval nadprůměrné množství zásadních nepřesností. Postupně se do menších či větších problémů dostávaly všechny čtyři formace. I proto byl průběžný stav 0:1 velmi lichotivý a vzhledem k okolnostem i krajně příznivý.

Draci si zřejmě uvědomili, co v zahajovací dvacetiminutovce napáchali a po přestávce viditelně přidali. A najednou to šlo. Dostavily se i velké šance, vyrovnání viselo ve vzduchu.

Jenže zůstalo jen u přání. Sedlák při brejku tří na jednoho vyslal špuntovku nevalné kvality směřující pouze doprostřed brány, Staněk po vzoru většiny spoluhráčů střílel mezi kruhy těsně mimo a stejně dopadlo i trestné střílení Lukáše Žálčíka. Kdo nedá ani takové tutovky, nemůže pomýšlet na bodovou odezvu!

Benátky poctivě bránily a trpělivě čekaly na svoji příležitost. Dostavila se ve 32. minutě. Obránce Šumperka Aleš Holík zavrávoral na útočné modré čáře, pustil do netradičního úniku dvou na nikoho Kicu s Plodkem a druhý jmenovaný neměl před Tomášem Štůralou sebemenší slitování – 0:2!

Hosté dokázali v prostřední periodě vytěžit z minima téměř maximum. Ve 36. minutě nahodil kotouč na domácí klec Kajínek a důsledný Jonák skóroval i přesto, že v blízkosti brankoviště postávalo hned trio šumperských hráčů.

Školácké góly, které jednoznačně spadaly do kategorie extrémně laciných, podle očekávání určily ráz závěrečného dějství. Hosté se nikam nehnali a všemi prostředky hájili zlaté vedení. Nejednou i za cenu zakázaného uvolnění. Draci se sice tlačili dopředu, jenže to bylo hodně jalové. S přibývajícími minutami se čím dál výrazněji škvařili ve vlastní šťávě. Jejich neutěšený herní projev byl až příliš upracovaný, neefektivní a v neposlední řadě i nepohledný.


BRANKY
2. Krejčík (Zacha, Špaček) – 0:1, 32. Plodek (Kica) – 0:2, 36. Jonák (Kajínek, Skořepa) – 0:3. Rozhodčí Trombík, vyloučení 2:3, bez využití, střely na bránu 38:34, 800 diváků.

SALITH ŠUMPERK
Štůrala 6 – Holík 4, Pastor 4, Dudáš 5, Sedlák 4, Gewiese 4, Tesařík 5, Starý 4 – Haas 4, Plášek 4, Půhoný 4 – Staněk 5, Moskal 4, L. Žálčík 4 – Brunec 5, Sedláček 5, Červenka 5 – Cink 4, M. Skoumal 5, Langr 5.
HODNOCENÍ HRÁČŮ: 10 – mimořádně vynikající, 9 – excelentní, 8 – výborný, 7 – velmi dobrý, 6 – dobrý, 5 – průměrný, 4 – podprůměrný, 3 – slabý, 2 – mizerný, 1 – katastrofální.

POZOR!
Kompletní hokejové zpravodajství ze všech zápasů včetně ohlasů a podrobných statistik najdete v dalším vydání týdeníku TÝDEN.


Foto: Petr Fišer
V době, kdy Draci sahali po vyrovnání, potrestal jejich osudový kiks benátský útočník Plodek. Neměl složitou práci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.