KULTURA

Pod chrámovou klenbou zazní flétny

15. května 2018, 20:00, Ondřej Polák
Pod chrámovou klenbou zazní flétny Zábřeh – Recitál proslulého jazzového hudebníka, multiinstrumentalisty a skladatele Jiřího Stivína, který hraje hudbu středověku, renesance i baroka a ovládá všechny druhy příčných i zobcových fléten, nabídne další koncert zábřežského cyklu Bravo v neděli 20. května od 16 hodin v kostele svaté Barbory.

 Jiří Stivín se zabývá interpretací předklasické hudby na zobcovou flétnu už několik desetiletí. Studoval nejdříve kameru na pražské FAMU, po absolutoriu se ale začal věnovat výhradně hudbě. Studoval na Královské akademii v Londýně a HAMU v Praze. Jako sólista spolupracuje s renomovanými hudebními tělesy a řídí také vlastní soubor Collegium Quodlibet. Je autorem scénické i filmové hudby a mnoha dalších skladeb pro různé formace a interprety.
Na zábřežském koncertu zazní nejen skladby G. Ph. Telemanna, G. F. Handela, A. Vivaldiho, ale například i Stivínovy úpravy skladeb J. S. Bacha. Všestranného hudebníka s kšiltovkou v kostele sv. Barbory doprovodí jeho dlouholetý kolega, klavírista Vladimír Strnad.
Vstupné činí v předprodeji 140 korun, v den akce podraží o padesátikorunu. Držitelé karty Bravo mají slevu 50 korun, děti vstup zdarma. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.5.2018 08:38
Titulek: Bez titulku
Autor: Blanička
30
Tak to asi koncert bude v neděli 20.5., že? Zřejmě nějaký tiskařský šotek se vloudil do článku. Ale i to se prostě někdy stává. :-)
Reagovat