ZPRAVODAJSTVÍ

Po zraněné ženě pátraly desítky lidí

10. ledna 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Nové Losiny - Desítky hasičů, policistů i záchranářů se minulou středu zapojily do pátrání po ženě, která se ztratila v kopcích mezi Novými Losinami a Pustými Žibřidovicemi. Zoufalá výletnice spadla z patnáctimetrového srázu a utrpěla zranění. Pátrání komplikoval silný vítr i bohatá sněhová nadílka.

 „Hasičům a policistům se po zhruba dvou kilometrech chůze v těžce dostupném terénu podařilo paní nalézt. Žena byla při vědomí, ale velmi těžce komunikovala. Muži k ní museli slanit a poté ji transportovali do Jindřichova, kde si ji převzala zdravotnická služba,“ popsala průběh akce mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.
Kvůli velkým sněhovým závějím muselo operační středisko povolat do akce osádku sněžného skútru z Jeseníku, přímo v terénu po ženě pátrali policisté a dobrovolní hasiči z Jindřichova, Hanušovic a profesionálové ze Šumperka.

Nepodceňujte počasí

Ve stejný den musela horská služba zachraňovat trojici lehkovážných mladíků, kteří se v džínách a botaskách vydali na horskou túru po nejvyšších místech Jeseníků. Záchranáři lidem doporučují, aby byli v těchto dnech při výletech do hor mimořádně obezřetní. Od poloviny minulého týdne platí v Jeseníkách už třetí stupeň lavinového nebezpečí, který představuje značné riziko pádu lavin.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.