ZPRAVODAJSTVÍ

Po zraněné ženě pátraly desítky lidí

10. ledna 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Nové Losiny - Desítky hasičů, policistů i záchranářů se minulou středu zapojily do pátrání po ženě, která se ztratila v kopcích mezi Novými Losinami a Pustými Žibřidovicemi. Zoufalá výletnice spadla z patnáctimetrového srázu a utrpěla zranění. Pátrání komplikoval silný vítr i bohatá sněhová nadílka.

 „Hasičům a policistům se po zhruba dvou kilometrech chůze v těžce dostupném terénu podařilo paní nalézt. Žena byla při vědomí, ale velmi těžce komunikovala. Muži k ní museli slanit a poté ji transportovali do Jindřichova, kde si ji převzala zdravotnická služba,“ popsala průběh akce mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.
Kvůli velkým sněhovým závějím muselo operační středisko povolat do akce osádku sněžného skútru z Jeseníku, přímo v terénu po ženě pátrali policisté a dobrovolní hasiči z Jindřichova, Hanušovic a profesionálové ze Šumperka.

Nepodceňujte počasí

Ve stejný den musela horská služba zachraňovat trojici lehkovážných mladíků, kteří se v džínách a botaskách vydali na horskou túru po nejvyšších místech Jeseníků. Záchranáři lidem doporučují, aby byli v těchto dnech při výletech do hor mimořádně obezřetní. Od poloviny minulého týdne platí v Jeseníkách už třetí stupeň lavinového nebezpečí, který představuje značné riziko pádu lavin.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.