KULTURA

Po Velikonocích vypukne boj o Nohavicu

23. března 2016, 14:00, Ondřej Polák
Po Velikonocích vypukne boj o Nohavicu Šumperk - To, co se mezi folkovými fanoušky v Šumperku doteď jen potichu šuškalo, je pravda! Dům kultury Šumperk potvrdil, že za pár týdnů odehraje v Šumperku mimořádný koncert nejznámější český písničkář Jaromír Nohavica. Koncert se uskuteční v neděli 17. dubna od 19 hodin.

 Šest lístků na osobu

O vstupenky na Nohavicův koncert je vždy velký zájem a stojí se na ně dlouhá fronta. Proto také pořadatelé omezili počet vstupenek na osobu.
„Předprodej vstupenek na koncert Jaromíra Nohavici zahájíme v úterý 29. března od 14 hodin v pokladně Domu kultury. Cena bude od 400 do 500 korun,“ uvedl ředitel DK Vladimír Rybička s tím, že vstupenky na vystoupení Jaromíra Nohavici nelze telefonicky ani online rezervovat a počet bude omezen na šest kusů pro jednu osobu.
Jarek Nohavica bezesporu patří mezi legendy českého folku. Mnohé jeho písničky Kometa; Jdou po mně jdou; Dokud se zpívá nebo Ostravo již zlidověly. Tematický záběr písní je nebývale široký, na jedné straně často nastavuje zrcadlo současnému stavu společnosti, vyjadřuje nekompromisní občanské a politické postoje, na straně druhé pracuje s historickou tematikou či skládá písničková pásma pro děti.

Po boku Nicka Cavea

Jako první z českých písničkářů se stal nositelem ceny Premio Tenco, která je několik desítek let udělována v rámci Festivalu autorských písní v italském San Remu. Zařadil se tak mezi interprety zvučných jmen, jako je Jacques Brel, Donovan, Nick Cave, Bulat Okudžava nebo Leonard Cohen, kteří toto významné ocenění získali v minulosti.
Více informací najdete na dksumperk.cz a nohavica.cz.


Foto: Vladimír Jurkovič

Jaromír Nohavica přijede do Šumperka nečekaně a mimořádně.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o 2krát dvě vstupenky na letní PechaKucha Night, která se odehraje na zahradě kina Oko v Šumperku ve středu 27. července, a to za účasti mnoha zajímavých hostů. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména dvou výherců, kteří získají dvě vstupenky na setkání s kulturními osobnostmi.

Soutěžní otázka:

Kde vznikl projekt unikátních přednášek PechaKucha?

a) v Japonsku
b) v Indii

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ:

Dvě vstupenky na nejnovější díl populární animované komedie DOBA LEDOVÁ: MAMUTÍ DRCNUTÍ, kterou šumperské kino OKO uvádí od 14. do 30. července, vyhráli Martina Havelková z Hanušovic a Martin Šimek z Bohdíkova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO.