KULTURA

Po Velikonocích vypukne boj o Nohavicu

23. března 2016, 14:00, Ondřej Polák
Po Velikonocích vypukne boj o Nohavicu Šumperk - To, co se mezi folkovými fanoušky v Šumperku doteď jen potichu šuškalo, je pravda! Dům kultury Šumperk potvrdil, že za pár týdnů odehraje v Šumperku mimořádný koncert nejznámější český písničkář Jaromír Nohavica. Koncert se uskuteční v neděli 17. dubna od 19 hodin.

 Šest lístků na osobu

O vstupenky na Nohavicův koncert je vždy velký zájem a stojí se na ně dlouhá fronta. Proto také pořadatelé omezili počet vstupenek na osobu.
„Předprodej vstupenek na koncert Jaromíra Nohavici zahájíme v úterý 29. března od 14 hodin v pokladně Domu kultury. Cena bude od 400 do 500 korun,“ uvedl ředitel DK Vladimír Rybička s tím, že vstupenky na vystoupení Jaromíra Nohavici nelze telefonicky ani online rezervovat a počet bude omezen na šest kusů pro jednu osobu.
Jarek Nohavica bezesporu patří mezi legendy českého folku. Mnohé jeho písničky Kometa; Jdou po mně jdou; Dokud se zpívá nebo Ostravo již zlidověly. Tematický záběr písní je nebývale široký, na jedné straně často nastavuje zrcadlo současnému stavu společnosti, vyjadřuje nekompromisní občanské a politické postoje, na straně druhé pracuje s historickou tematikou či skládá písničková pásma pro děti.

Po boku Nicka Cavea

Jako první z českých písničkářů se stal nositelem ceny Premio Tenco, která je několik desítek let udělována v rámci Festivalu autorských písní v italském San Remu. Zařadil se tak mezi interprety zvučných jmen, jako je Jacques Brel, Donovan, Nick Cave, Bulat Okudžava nebo Leonard Cohen, kteří toto významné ocenění získali v minulosti.
Více informací najdete na dksumperk.cz a nohavica.cz.


Foto: Vladimír Jurkovič

Jaromír Nohavica přijede do Šumperka nečekaně a mimořádně.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.