KULTURA

Po roční pauze je tu znovu tradiční Mohelnický dostavník

20. srpna 2012, 07:25, horna
Okres – Festival trampské, country a folkové hudby Mohelnický dostavník po roční odmlce znovu zve příznivce těchto hudebních žánrů ke své návštěvě. Letošní 37. ročník, konaný pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Martina Tesaříka, odstartuje ve čtvrtek 30. srpna a skončí v neděli 2. září.

Letos se návštěvníkům poprvé otevře druhá scéna. Další novinkou je zapojení Mohelnického dostavníku do mezinárodního projektu Putování po festivalovém souhvězdí. Dosud se do něj zapojilo deset festivalů z Polska, Slovenska a z České republiky.

Festival bude hostit 44 hudebních skupin. Na některé ze scén vystoupí například kapely Kamelot, Sekvoj, Madalen, Žamboši, Epy De Mye, Načas, Žalman a spol., Quanti Minoris, Devítka Praha, Freďáci, BG Nova, Vodopád ze Slovenska nebo populární polský indiánský soubor Catawba. Hlavním organizátorem, ředitelem a zakladatelem Mohelnického dostavníku je Pavel Aligátor Nenkovský.

Součástí festivalu je už tradičně mezinárodní filmová soutěž s velkoplošnou projekcí, která proběhne v pátek 31. srpna ve 22 hodin. Na letošní ročník se přihlásilo 22 filmů z Česka a ze Slovenska. Program uvede Ctirad Štipl.
Ve stejný den proběhne v kostele sv. Prokopa v Lošticích od 19 hodin akustický recitál vokální skupiny z Jindřichova Hradce X-Tet.

Návštěvníci festivalu si mohou po celou dobu zakoupit sběratelskou raritu – poštovní známku s přítiskem, zobrazujícím motiv 37. Mohelnického dostavníku.

Více informací získáte na stránkách: www.mohelnickydostavnik.cz


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.8.2012 11:38
Titulek: No nekupto za 400,- na sobotu....
Autor: Kakamil
32
111
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).