SPORT

Po roce opět do basketbalového finále!

19. března 2014, 06:21, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Po roce opět do basketbalového finále! Šumperk - Šumperské basketbalistky si po roce zahrají druholigové finále. S obávaným Zlínem se příliš nepáraly, na vedlejší kolej ho odsunuly za jediný víkend. Po domácím vítězství porazily stejného soupeře i v nedělní odvetě.

 SOBOTA:
ŠUMPERK - ZLÍN 45:31 (17:17)


Sobotní utkání nepřineslo žádnou útočnou smršť, právě naopak. Byla to defenzivní taktikou svázaná partie, která nabídla skvělé obrany, ale zároveň i střeleckou impotenci na obou stranách. Menší počet nastřílených košů než obvykle byl vynahrazován bojem o každý míč.
Skóre narůstalo pomalu, dlouho nebylo o ničem jasno. Domácí družstvo ve třetí čtvrtině pod vedením Petry Valentové a Michaely Dlouhé zlepšilo doskoky a rychlým přechodem do protiútoku dostalo Zlín pod tlak. Šňůrou jedenácti bodů v řadě mu odskočilo na průběžný stav 28:17.
Jak se později ukázalo, byl to zlomový úsek celého utkání. Hostitelky v těchto chvílích převyšovaly své soupeřky ve všech herních činnostech. Dohromady v poli ukořistily 32 míčů, dalších čtyřiačtyřicet přidaly pod oběma koši. "Náročný zápas naznačil, jak bude play-off těžké. V přípravě jsme se zaměřili na kvalitní obranu, která se nám doopravdy dařila. Plnili jsme v ní přesně to, co jsme měli. Bohužel nám odešla střelba. Občas jsme neproměnili i nemožné. Už i na mě to bylo trochu moc," nezastíral Sládek.
BODY: Valentová 11, Dlouhá 11, Hejlová 8, Podhorná 7, Knířová 6, Vlková 2, Zelená, Kohoutová, Eflerová, Leštinská. Po čtvrtinách - 10:10, 17:17, 32:21.

NEDĚLE:
ZLÍN - ŠUMPERK 58:72 (29:30)

Zlín nastoupil do nedělního střetnutí s jednoznačným cílem - vyhrát jakýmkoliv způsobem a oddálit postup šumperského soka. "Byl to jeden z nejtvrdších zápasů, které pamatuji. Rozhodčí pustili hru na samou mez, takže to bylo něco mezi basketbalem a judem. O lokty v obličeji a chytání za ruce a dresy nebyla nouze. Mnohokrát na zemi leželo i více hráček, které se rvaly o míč. Pánům s píšťalkou se to nejspíš líbilo," podivoval se Oldřich Sládek. "Naše holky si nenechaly nic líbit a po poločase si uvědomily, že reagovat na slabé rozhodčí a nebasketbalové situace se nevyplatí. Poslední tři minuty třetí čtvrtiny jsme po trojkách Vlkové, Valentové, Zelené a Podhorné vyhrály dvacet ku šesti, čímž jsme otupili domácí tlak a agresivitu. Zlín byl rozhozen a kupil chyby při rozehrávce. Dávali jsme z toho laciné koše," vrátil se do víru dění hostující kormidelník. Jeho výběr se na Valašsku musel cítit jako doma. Výtečnou atmosféru mu svými hlasivkami vytvořil kotel věrných fanoušků, v němž nechybělo ani několik neúnavných bubeníků.

BODY: Body: Vlková 20, Podhorná 13, Dlouhá 11, Valentová 10, Zelená 9, Knířová 7, Kohoutová, Eflerová, Leštinská, Hejlová. Po čtvrtinách - 10:11, 29:30, 49:58.


Foto: Petr Fišer

Družstvo Soni Vlkové se o víkendu zapojilo do druholigového play-off. Se Zlínem si poradilo v nejkratší možné době.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert legendárního folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká je původní profese písničkáře Vladimíra Merty?

A) strojvedoucí
B) architekt
C) pedagog

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na ŠUMPERSKÝ PLES, který se uskutečnil 9. února v DK Šumperk, vyhrál Václav Nováček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhru jsme výherci předali před konáním Šumperského plesu.