SPORT

Po roce opět do basketbalového finále!

19. března 2014, 06:21, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Po roce opět do basketbalového finále! Šumperk - Šumperské basketbalistky si po roce zahrají druholigové finále. S obávaným Zlínem se příliš nepáraly, na vedlejší kolej ho odsunuly za jediný víkend. Po domácím vítězství porazily stejného soupeře i v nedělní odvetě.

 SOBOTA:
ŠUMPERK - ZLÍN 45:31 (17:17)


Sobotní utkání nepřineslo žádnou útočnou smršť, právě naopak. Byla to defenzivní taktikou svázaná partie, která nabídla skvělé obrany, ale zároveň i střeleckou impotenci na obou stranách. Menší počet nastřílených košů než obvykle byl vynahrazován bojem o každý míč.
Skóre narůstalo pomalu, dlouho nebylo o ničem jasno. Domácí družstvo ve třetí čtvrtině pod vedením Petry Valentové a Michaely Dlouhé zlepšilo doskoky a rychlým přechodem do protiútoku dostalo Zlín pod tlak. Šňůrou jedenácti bodů v řadě mu odskočilo na průběžný stav 28:17.
Jak se později ukázalo, byl to zlomový úsek celého utkání. Hostitelky v těchto chvílích převyšovaly své soupeřky ve všech herních činnostech. Dohromady v poli ukořistily 32 míčů, dalších čtyřiačtyřicet přidaly pod oběma koši. "Náročný zápas naznačil, jak bude play-off těžké. V přípravě jsme se zaměřili na kvalitní obranu, která se nám doopravdy dařila. Plnili jsme v ní přesně to, co jsme měli. Bohužel nám odešla střelba. Občas jsme neproměnili i nemožné. Už i na mě to bylo trochu moc," nezastíral Sládek.
BODY: Valentová 11, Dlouhá 11, Hejlová 8, Podhorná 7, Knířová 6, Vlková 2, Zelená, Kohoutová, Eflerová, Leštinská. Po čtvrtinách - 10:10, 17:17, 32:21.

NEDĚLE:
ZLÍN - ŠUMPERK 58:72 (29:30)

Zlín nastoupil do nedělního střetnutí s jednoznačným cílem - vyhrát jakýmkoliv způsobem a oddálit postup šumperského soka. "Byl to jeden z nejtvrdších zápasů, které pamatuji. Rozhodčí pustili hru na samou mez, takže to bylo něco mezi basketbalem a judem. O lokty v obličeji a chytání za ruce a dresy nebyla nouze. Mnohokrát na zemi leželo i více hráček, které se rvaly o míč. Pánům s píšťalkou se to nejspíš líbilo," podivoval se Oldřich Sládek. "Naše holky si nenechaly nic líbit a po poločase si uvědomily, že reagovat na slabé rozhodčí a nebasketbalové situace se nevyplatí. Poslední tři minuty třetí čtvrtiny jsme po trojkách Vlkové, Valentové, Zelené a Podhorné vyhrály dvacet ku šesti, čímž jsme otupili domácí tlak a agresivitu. Zlín byl rozhozen a kupil chyby při rozehrávce. Dávali jsme z toho laciné koše," vrátil se do víru dění hostující kormidelník. Jeho výběr se na Valašsku musel cítit jako doma. Výtečnou atmosféru mu svými hlasivkami vytvořil kotel věrných fanoušků, v němž nechybělo ani několik neúnavných bubeníků.

BODY: Body: Vlková 20, Podhorná 13, Dlouhá 11, Valentová 10, Zelená 9, Knířová 7, Kohoutová, Eflerová, Leštinská, Hejlová. Po čtvrtinách - 10:11, 29:30, 49:58.


Foto: Petr Fišer

Družstvo Soni Vlkové se o víkendu zapojilo do druholigového play-off. Se Zlínem si poradilo v nejkratší možné době.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.