KULTURA

Po Germánech dobydou Eurofest úderníci z východu

11. března 2009, 12:49, rejdakce
Po Germánech dobydou Eurofest úderníci z východu Šumperk - Po německých kapelách na prvním ročníku a „višegradské čtyřce“ vloni se tentokrát šumperský festival Eurofest ohlédne směrem k východu. Příští týden totiž zahraje na třetím ročníku této hudebně-filmové přehlídky skupina D_tails z běloruského Minsku a Slovák Peter Čerevka z Prešova. Posluchači se mohou dále těšit na špičkové klubové kapely z Česka: Sunshine, Psí vojáky anebo Elektrik Mann.


Hlavní hudební scéna Eurofestu se uskuteční v Domě kultury Šumperk v pátek 20. března. Ale už ve středu 18. března proběhne v kině Oko filmová část přehlídky.
„Filmová scéna Eurofestu uvede jeden z nejúspěšnějších filmů současné polské kinematografie, komedii Fígle, která letos kandidovala na Oskara. U našich severních sousedů byl snímek obrovským diváckým hitem,“ zdůraznil za pořadatele Roman Macek.
Po středeční filmové scéně proběhne ve čtvrtek 19. března tradiční zahajovací party v klubu Suteren, na které vystoupí v solovém recitálu na sitár Karel Cvrk.
Novinkou Eurofestu je after party, kterou pořadatelé chystají na sobotu 21. března. V šumperském H-clubu zahraje například slovenská skupina Tesko Hippies.EUROFEST 2009

  • St 19/3, 19 h, kino Oko, 60 Kč
Fígle (polská komedie, letošní kandidát na Oskara)
  • Čt 19/3, 19 h, Suteren, pro zvané
Karel Cvrk (sitár)
  • Pá 20/3, 18 h, DK Šumperk, 119 Kč
Sunshine, D_Tails /Bělorusko/, Psí vojáci, Elektrick Mann,
Peter Čerevka /sk/, Koblížci
  • So 21/3, 20 h, H-club, zdarma (s „Eurofestovní“ vstupenkou)
Brain Drain, Tesko Hippies /sk/, Genius Mess Poets


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.