KULTURA

Po Germánech dobydou Eurofest úderníci z východu

11. března 2009, 12:49, rejdakce
Po Germánech dobydou Eurofest úderníci z východu Šumperk - Po německých kapelách na prvním ročníku a „višegradské čtyřce“ vloni se tentokrát šumperský festival Eurofest ohlédne směrem k východu. Příští týden totiž zahraje na třetím ročníku této hudebně-filmové přehlídky skupina D_tails z běloruského Minsku a Slovák Peter Čerevka z Prešova. Posluchači se mohou dále těšit na špičkové klubové kapely z Česka: Sunshine, Psí vojáky anebo Elektrik Mann.


Hlavní hudební scéna Eurofestu se uskuteční v Domě kultury Šumperk v pátek 20. března. Ale už ve středu 18. března proběhne v kině Oko filmová část přehlídky.
„Filmová scéna Eurofestu uvede jeden z nejúspěšnějších filmů současné polské kinematografie, komedii Fígle, která letos kandidovala na Oskara. U našich severních sousedů byl snímek obrovským diváckým hitem,“ zdůraznil za pořadatele Roman Macek.
Po středeční filmové scéně proběhne ve čtvrtek 19. března tradiční zahajovací party v klubu Suteren, na které vystoupí v solovém recitálu na sitár Karel Cvrk.
Novinkou Eurofestu je after party, kterou pořadatelé chystají na sobotu 21. března. V šumperském H-clubu zahraje například slovenská skupina Tesko Hippies.EUROFEST 2009

  • St 19/3, 19 h, kino Oko, 60 Kč
Fígle (polská komedie, letošní kandidát na Oskara)
  • Čt 19/3, 19 h, Suteren, pro zvané
Karel Cvrk (sitár)
  • Pá 20/3, 18 h, DK Šumperk, 119 Kč
Sunshine, D_Tails /Bělorusko/, Psí vojáci, Elektrick Mann,
Peter Čerevka /sk/, Koblížci
  • So 21/3, 20 h, H-club, zdarma (s „Eurofestovní“ vstupenkou)
Brain Drain, Tesko Hippies /sk/, Genius Mess Poets


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.