SPORT

Po době bronzové další posun? Bratři Hrochové mají na co navazovat, nová sezóna odstartuje o víkendu v Mohelnických lomech

27. března 2019, 14:00, Petr Fišer
Po době bronzové další posun? Bratři Hrochové mají na co navazovat, nová sezóna odstartuje o víkendu v Mohelnických lomech Mohelnice – Aktivně přikládají pod kotel. Výkonnostně i výsledkově. Bratři Pavel a Martin Hrochové z Postřelmůvku jsou na scéně sidecarcrossu stále známější a respektovanější posádkou. Po obsazení celkové páté a čtvrté příčky z uplynulých let se v mezinárodním mistrovství republiky poprvé v kariéře projezdili až na stupně vítězů. V nové sezóně, která napíše první kapitolu v sobotu v Mohelnických lomech, budou obhajovat titul druhých vicemistrů.

 Mají na co navazovat. V osmi závodech předešlého ročníku si zajistili pět medailových triumfů. S nejlepší formou se setkali v Kramolíně, kde dokázali vyhrát. Neztratili se ani v seriálu světových Grand Prix. K tomu, aby v konečném pořadí nejprestižnějšího sidecarcrossového klání pronikli do elitní dvacítky, jim scházelo velmi málo. Nejzdařilejší výpravu podnikli do dalekého Lotyšska, kde na nevyzpytatelném pískovém povrchu zaujali třináctým místem.

S náročným motoristickým odvětvím začali poněkud nevinně. „První sajdu jsme koupili v červnu 2012 a jen tak jsme se s ní vozili po poli,“ zavzpomínali rozesmátí od ucha k uchu.
Také letos se můžou honosit statutem českých reprezentantů. Stejné pocty se dočkali už jen mistři republiky Petr Kolenčík a Matěj Hejhal, sourozenci Boukalové a Lukáš Černý s Radkem Musilem. Posledně jmenovaní se vrací do závodního kolotoče po dvou letech a znovu by měli patřit mezi největší favority.

„V minulé sezóně jsme chtěli posbírat co nejvíce bodů i zkušeností. Dala nám hodně poznatků a nesla se v pozitivním duchu. Pořád na sobě pracujeme. Makáme v přípravě, sledujeme videa a soustředíme se na rychlost a techniku jízdy,“ ujišťovali populární „Hrošáci“. Protože nedaleko Mohelnice často trénují, rádi by přímo na trati prodali znalost důvěrně prozkoumaného prostředí. Důkladně v něm znají každou zatáčku.

Sobota strávená v Mohelnických lomech slibuje zajímavé zážitky. Borci ze šumperského okresu budou mít na startu početné zastoupení a v nejednom případě i nejvyšší ambice. Bouřlivá podpora z hlediště by se jim náramně šikla.

KDO JE KDO


PAVEL HROCH
Pozice: řidič. Rok narození: 1996. Zaměstnání: programátor obráběcích strojů. Záliby: sidecarcross, běhání, jízda na kole.

MARTIN HROCH
Pozice: spolujezdec. Rok narození: 1998. Zaměstnání: student. Záliby: sidecarcross, na nic jiného už nezbývá moc času.

PROGRAM MMČR

30. BŘEZNA: Mohelnice. 4. KVĚTNA: Jinín. 26. KVĚTNA: Stříbro. 15. ČERVNA: Březová nad Svitavou. 29. ČERVNA: Dobřany. 22. ZÁŘÍ: Kramolín. 12. ŘÍJNA: Horní Újezd. DRUŽSTVA: 18. srpna – Dalečín. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.