SPORT

Po době bronzové další posun? Bratři Hrochové mají na co navazovat, nová sezóna odstartuje o víkendu v Mohelnických lomech

27. března 2019, 14:00, Petr Fišer
Po době bronzové další posun? Bratři Hrochové mají na co navazovat, nová sezóna odstartuje o víkendu v Mohelnických lomech Mohelnice – Aktivně přikládají pod kotel. Výkonnostně i výsledkově. Bratři Pavel a Martin Hrochové z Postřelmůvku jsou na scéně sidecarcrossu stále známější a respektovanější posádkou. Po obsazení celkové páté a čtvrté příčky z uplynulých let se v mezinárodním mistrovství republiky poprvé v kariéře projezdili až na stupně vítězů. V nové sezóně, která napíše první kapitolu v sobotu v Mohelnických lomech, budou obhajovat titul druhých vicemistrů.

 Mají na co navazovat. V osmi závodech předešlého ročníku si zajistili pět medailových triumfů. S nejlepší formou se setkali v Kramolíně, kde dokázali vyhrát. Neztratili se ani v seriálu světových Grand Prix. K tomu, aby v konečném pořadí nejprestižnějšího sidecarcrossového klání pronikli do elitní dvacítky, jim scházelo velmi málo. Nejzdařilejší výpravu podnikli do dalekého Lotyšska, kde na nevyzpytatelném pískovém povrchu zaujali třináctým místem.

S náročným motoristickým odvětvím začali poněkud nevinně. „První sajdu jsme koupili v červnu 2012 a jen tak jsme se s ní vozili po poli,“ zavzpomínali rozesmátí od ucha k uchu.
Také letos se můžou honosit statutem českých reprezentantů. Stejné pocty se dočkali už jen mistři republiky Petr Kolenčík a Matěj Hejhal, sourozenci Boukalové a Lukáš Černý s Radkem Musilem. Posledně jmenovaní se vrací do závodního kolotoče po dvou letech a znovu by měli patřit mezi největší favority.

„V minulé sezóně jsme chtěli posbírat co nejvíce bodů i zkušeností. Dala nám hodně poznatků a nesla se v pozitivním duchu. Pořád na sobě pracujeme. Makáme v přípravě, sledujeme videa a soustředíme se na rychlost a techniku jízdy,“ ujišťovali populární „Hrošáci“. Protože nedaleko Mohelnice často trénují, rádi by přímo na trati prodali znalost důvěrně prozkoumaného prostředí. Důkladně v něm znají každou zatáčku.

Sobota strávená v Mohelnických lomech slibuje zajímavé zážitky. Borci ze šumperského okresu budou mít na startu početné zastoupení a v nejednom případě i nejvyšší ambice. Bouřlivá podpora z hlediště by se jim náramně šikla.

KDO JE KDO


PAVEL HROCH
Pozice: řidič. Rok narození: 1996. Zaměstnání: programátor obráběcích strojů. Záliby: sidecarcross, běhání, jízda na kole.

MARTIN HROCH
Pozice: spolujezdec. Rok narození: 1998. Zaměstnání: student. Záliby: sidecarcross, na nic jiného už nezbývá moc času.

PROGRAM MMČR

30. BŘEZNA: Mohelnice. 4. KVĚTNA: Jinín. 26. KVĚTNA: Stříbro. 15. ČERVNA: Březová nad Svitavou. 29. ČERVNA: Dobřany. 22. ZÁŘÍ: Kramolín. 12. ŘÍJNA: Horní Újezd. DRUŽSTVA: 18. srpna – Dalečín. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.