KULTURA

Po čem touží Tři sestry?ROZHOVOR

8. října 2013, 06:06, Ondřej Polák
Po čem touží Tři sestry? Šumperk - Vůbec poprvé ve své čtrnáctileté historii přivítá festival Džemfest Tři sestry v čele s charismatickým zpěvákem Lou Fanánkem. Kapela má na kontě nespočet zlidovělých hitů, které možná rozšíří některá z písní na letos vydané desce Líná hudba holý neštěstí. Co chystají Tři sestry pro šumperské fanoušky a co kapele chybí k dokonalému muzikanstkému štěstí?


Když se řekne “ festival“, co se vám vybaví jako první?

Keltská noc v Harrachově. To je festival, který považujeme za svůj domácí. Je tam krásně.

Máte za sebou vystoupení na festivalech po celé České republice. Co je větší zábava, koncerty pro vaše fanoušky v kulturních domech, nebo vystoupení na letních festivalech pro různorodé publikum?
Nedá se to takhle kategoricky rozdělit. Zábava je to vždycky, když se lidi baví. A to se nám, troufáme si říct, většinou daří.

Koncertem na festivalu Džemfest definitivně zakončíte letošní festivalovou sezonu. Jaká byla?
Krásná. Letos bylo opravdu pěkný počasí, což je pro letní festivaly jeden z rozhodujících faktorů. Užili jsme si to.

Na Džemfestu vystoupíte poprvé, ale v našem kraji hrajete poměrně často. Vzpomenete si na nějaký zajímavý či pikantní zážitek z koncertování v šumperském či zábřežském regionu?
Bylo jich hodně, ne všechny jsou publikovatelné, ale některé z nich zmiňujeme v naší Knize Tři sestry v 25 obrazech. Doporučujeme fanouškům zakoupit!

Letos jste vydali nové album Líná hudba holý neštěstí. Jaká píseň se podle vás hodně povedla, anebo pokud nechcete vy sami preferovat konkrétní skladbu, tak na jakou skladbu nejlépe reagují fanoušci?
Určitě píseň Školka, kterou jsme vybrali i jako první singl pro rádia a vznikl na ní klip. Teď připravujeme klip druhý na píseň Masky sádrový a to bude taková magie s retrem.

Jsou z vás legendy, lidé chodí na vše koncerty, stále vydáváte nové desky. Chybí vám něco k dokonalému muzikantskému štěstí?
Zahrát si ve Wembley s Iggy Popem. Prodat 100.000 kusů nové desky.
Složit megahit, který budou hrát všechna rádia. Naučit se noty...

Když spolu hraje kapela více než čtvrt století, tak pro ni může být koncertování a nahrávání desek rutina či jakási povinnost bez radosti. Kde hledají motivaci Tři sestry?
Tři sestry jsou kmen. Je tu důležitá fungující lidská chemie, podepřená společnými večírky a radostí z toho, co děláme.

Co je pro Vás největším úspěchem v kariéře?

Že to celý funguje už bezmála 30 let.

Jaký bude koncert na Džemfestu v Šumperku. Prozradíte něco o chystaném repertoáru?

Koncert bude pochopitelně skvělý! Těšíme se na Šumperk a rozjetý fanoušky a fanynky! Více ne třeba prozrazovat.


Foto: Archiv
„Těšíme se na rozjetý fanoušky a fanynky,“ vzkazují do Šumperka Tři sestry.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).