KULTURA

Ples města Zábřeh: od Johanna Strausse po Orient

31. ledna 2011, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Zábřeh - Pestrou směsici tanečních melodií různých hudebních žánrů a z různých koutů světa letos nabídne reprezentační ples, který pořádá v sobotu 5. února v kulturním domě město Zábřeh.
Večeru budou dominovat nejen valčíky Johanna Strausse, který dovedl tuto taneční formu k dokonalosti, ale i jeho polky. Opět nebude chybět valčík Na krásném modrém Dunaji, který zajistil „Králi valčíků“ nesmrtelnou popularitu na celém světě.

Autorem aranžmá, vytvořeného speciálně u příležitosti plesu, je učitel zábřežské základní umělecké školy Milan Hájek. Klasické taneční melodie zazní v podání ojedinělého hudebního tělesa, které vzniklo pod vedením dirigenta Pavla Doubravy spojením hudebníků smyčcového komorního orchestru a orchestru Moravia Big Band.

Zatímco „velký band“ odehraje v samostatných vstupech zejména moderní jazzové skladby a muzikálové melodie, říznější akordy zazní v podání populární plesové kapely Styl. Program plesu zpestří svými vstupy taneční skupina Jehlan a skupina orientálního tance Marly. Lákadlem bude jistě i hodnotná tombola a možnost občerstvení formou švédských stolů, které je v ceně vstupenky. Kulturní dům bude pro návštěvníky otevřen od půl osmé, ples slavnostně zahájí starosta města Zábřeh František John ve 20 hodin.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 3.2.2011 12:29
Titulek: Chtělo by to
Autor: ati
252
maďarštinu, slovníčky a vzpomínku na poslední starostenskou osobnost. To co má Zábřeh teď (i před) si zaslouží. Nebyl bez chyb, ale kotníky má pro následovníky moc vysoko.
Reagovat