SPORT

Plavkyně Šímová a Lysáková ozdobou Velké ceny Prostějova

7. listopadu 2011, 10:43, téma PLAVÁNÍ, rejdakce
Šumper - V sobotu 22. října vyrazili plavci TJ Šumperk v počtu jako „pět statečných“ bojovat do Prostějova proti přesile závodníků z dvaceti sedmi klubů z celé České republiky. Výborně zorganizovaný závod měl i vysokou sportovní úroveň. Pětkrát byl překonán rekord mítinku, v jednom případě se o to postarala šumperská Michaela Šímová, a to časem 2:27.9 v závodě 200 metrů znak. Je třeba podotknout, že třináctiletá Míša závodila ve své věkové kategorii i s děvčaty o rok staršími. A nezůstala u jedné medaile, přidala zlatou „placku“ ze stometrové znakové tratě, stříbrnou na sto metrů volný způsob a bronzovou ve stejné disciplíně na dvojnásobné distanci.

V kategorii desetiletých žaček nevyšla naprázdno v žádném ze svých čtyř startů Leona Lysáková, třikrát doplavala na první pozici, jednou skončila druhá. V závodě na 50 metrů znak také atakovala rekord mítinku, ten nakonec odolal o čtyři desetiny sekundy. Leona v Prostějově prodloužila svou sérii - od začátku zimní sezony ze dvanácti závodů - dvanáct medailí.
 

Také chlapci šumperské výpravy nezůstali naprázdno. Přemek Pospíšil vyhrál 200 metrů volný způsob, Jakub Šmíd doplaval třetí na sto metrů prsa. Smutný zůstal po závodech Michal Müller, přestože moc toužil po medaili a udělal pro ni maximum, nakonec v silné konkurenci dosáhl „jen“ na čtvrté místo na 200 metrů znak. Celková bilance šumperských plavců na Velké ceně Prostějova je deset medailí, dalších šest přidali plavci z druhé výpravy, která v ten samý den zamířila na Velkou cenu Vysokého Mýta. Tam výborně zaplavali Karel Vlk se ziskem tří zlatých a jedné bronzové medaile a Štěpán Hofmann, který dvakrát dohmátl na stříbrné pozici.
 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.