SPORT

Plavci ze Zábřehu opět úspěšní

7. prosince 2011, 15:33, téma PLAVÁNÍ, rejdakce
Plavci ze Zábřehu opět úspěšní Zábřeh - Zimním plavcům koncem listopadu konečně přálo počasí a mohli se tak v letošním ročníku Českého poháru ponořit do chladných vod. V sobotu 19.11. se soutěžilo na rybníku v Čehovicích u Prostějova, o týden později na Boleveckém rybníku v Plzni a 4.12. na Labi v Hradci Králové.
Teplota vzduchu byla kolem 5 stupňů a vody ještě o něco méně 3,8°C a vždy více než stovka účastníků. Na královské trati 1000 m si zábřežští plavci doplavali pro tzv. „double“ na všech třech závodech a potvrdili tak svou příslušnost k absolutní špičce zimního plavání v České republice. V Čehovicích se z vítězství radovala Denisa Haltmarová těsně před Milanem Štenclem, v Plzni a v Hradci bylo pořadí opačné. Na trati 750 m si v Hradci Králové doplaval pro třetí místo Petr Švorčík a Bohumil Molek skončil desátý. Mezi skutečné zimní plavce se zařadili i letošní nováčci v týmu Svatopluk Supík a Čestmír Kubalík, kteří si na Labi vyplavali první výkonnostní třídu zdoláním trati 500 m. Příští víkend se seriál Českého poháru v zimním plavání přesouvá do Chocně a poté už na plavce čeká Memoriál Alfreda Nikodéma - na Štěpána v Praze ve Vltavě.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.