Plavci ze Zábřeha 3x bronzoví

23. června 2007, 11:58, Rejdakce
Plavci ze Zábřeha 3x bronzoví Zábřeh - Pohár ČR desetiletých je vrcholnou soutěží žáků (ročník 1997). Letos se soutěž konala 9.-10. června v Karviné. Nechybělo 5 závodníků ze Zábřeha. Největšího úspěchu dosáhla Hana Horvátová ziskem 2 bronzových medailí (50m VZ a 200m VZ). Disciplína 400m volný způsob byla nejúspěšnější pro Dominika Röslera (7. místo) a Ondřeje Špůrka (8. místo). Na poloviční trati se nejlépe umístily Magda Mičundová (10. místo) a Veronika Krejčí (11. místo).

Pohár ČR jedenáctiletých se konal ve stejném termínu ve Vsetíně. Třetí bronz pro Zábřeh z vrcholné soutěže vybojoval Roman Křupka na 100m polohový závod (1:24,9). Pavlíně Troblové se podařilo získat 7. místo na 400m VZ (6:07,5). Největším individuálním úspěchem pro Veroniku Špůrkovou bylo 8. místo na 800m VZ (13:09,2). Stejná disciplína dopadla nejlépe pro Lucii Haltmarovou (11. místo). Hned tři 12. místa vybojovala Bára Ohrablová (800m VZ, 200m Z a 400m VZ). Štafeta plavkyň získala dvě 6. místa.

O týden později (16.-17.6.) se konalo Mistrovství ČR staršího žactva na padesátce v Plzni. Všichni 3 závodníci ze Zábřeha sbírali největší úspěchy na 200m prsa. Andrea Holinková (1993) získala 15. místo v novém absolutním zábřežském rekordu na 50m bazénu (3:08,35). Nové osobní rekordy stačily Petru Horvátovi (3:11,25) na 18. místo a Filipu Stratilovi (3:12,03) na 22. místo (oba 1994).

Tyto úspěchy jsou o to cennější, když si uvědomíme, jaké podmínky pro závěrečnou přípravu měli plavci a jejich trenéři po náhlém uzavření krytého bazénu v Zábřehu. Sezóna bude vrcholit 3. Olympiádou dětí a mládeže, kterou letos pořádá Ústí nad Labem. Do reprezentace Olomouckého kraje bylo vybráno 8 závodníků Plaveckého klubu Zábřeh. Pomalu se začíná rozbíhat seriál závodů Českého poháru v dálkovém plavání, kde mají plavci ze Zábřeha nemalé ambice. Hezké letní prázdniny přejeme všem mladým závodníkům, trenérům, rodičům a personálu PAZ. Načerpané síly se budou hodit do další práce ve sportu.

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.