Plavci ze Zábřeha 3x bronzoví

23. června 2007, 11:58, Rejdakce
Plavci ze Zábřeha 3x bronzoví Zábřeh - Pohár ČR desetiletých je vrcholnou soutěží žáků (ročník 1997). Letos se soutěž konala 9.-10. června v Karviné. Nechybělo 5 závodníků ze Zábřeha. Největšího úspěchu dosáhla Hana Horvátová ziskem 2 bronzových medailí (50m VZ a 200m VZ). Disciplína 400m volný způsob byla nejúspěšnější pro Dominika Röslera (7. místo) a Ondřeje Špůrka (8. místo). Na poloviční trati se nejlépe umístily Magda Mičundová (10. místo) a Veronika Krejčí (11. místo).

Pohár ČR jedenáctiletých se konal ve stejném termínu ve Vsetíně. Třetí bronz pro Zábřeh z vrcholné soutěže vybojoval Roman Křupka na 100m polohový závod (1:24,9). Pavlíně Troblové se podařilo získat 7. místo na 400m VZ (6:07,5). Největším individuálním úspěchem pro Veroniku Špůrkovou bylo 8. místo na 800m VZ (13:09,2). Stejná disciplína dopadla nejlépe pro Lucii Haltmarovou (11. místo). Hned tři 12. místa vybojovala Bára Ohrablová (800m VZ, 200m Z a 400m VZ). Štafeta plavkyň získala dvě 6. místa.

O týden později (16.-17.6.) se konalo Mistrovství ČR staršího žactva na padesátce v Plzni. Všichni 3 závodníci ze Zábřeha sbírali největší úspěchy na 200m prsa. Andrea Holinková (1993) získala 15. místo v novém absolutním zábřežském rekordu na 50m bazénu (3:08,35). Nové osobní rekordy stačily Petru Horvátovi (3:11,25) na 18. místo a Filipu Stratilovi (3:12,03) na 22. místo (oba 1994).

Tyto úspěchy jsou o to cennější, když si uvědomíme, jaké podmínky pro závěrečnou přípravu měli plavci a jejich trenéři po náhlém uzavření krytého bazénu v Zábřehu. Sezóna bude vrcholit 3. Olympiádou dětí a mládeže, kterou letos pořádá Ústí nad Labem. Do reprezentace Olomouckého kraje bylo vybráno 8 závodníků Plaveckého klubu Zábřeh. Pomalu se začíná rozbíhat seriál závodů Českého poháru v dálkovém plavání, kde mají plavci ze Zábřeha nemalé ambice. Hezké letní prázdniny přejeme všem mladým závodníkům, trenérům, rodičům a personálu PAZ. Načerpané síly se budou hodit do další práce ve sportu.