SPORT

Plavci na MČR v Kopřivnici

23. června 2009, 08:00, rejdakce
Plavci na MČR v Kopřivnici Kopřivnice - Plavecká sezóna vyvrcholila pro žactvo 20.-21. června. MČR staršího žactva se konalo v Chomutově.
Nominaci si vybojovali 2 závodníci ze Zábřeha – Veronika Špůrková a Roman Křupka (oba r. 1996). Z důvodu zdravotních komplikací se MČR nakonec obešlo bez jejich účasti. MČR mladšího žactva se konalo v Kopřivnici. Nominovali se 2 závodníci ze Zábřeha – Hana Horvátová a Dominik Rösler (oba r. 1997). Nejlépe se jim dařilo na těch nejnáročnějších disciplínách – na 200 m motýlek vybojovala Hanka 9. místo výkonem 3:19,79, Dominikův výkon 3:15,63 stačil na 15. místo. Na 400 m polohový závod získali Hana (6:28,71) i Dominik (6:23,11) 14. místo. Dominik získal ještě 15. místo na 100 m motýlek (1:25,83). Hana bojovala ještě na 50 m volným způsobem (33,30) a 100 m znak (1:27,19).
 

Oba závodníci si vytvořili výborné osobní rekordy. Společně s Veronikou Špůrkovou byli vybráni do reprezentace Olomouckého kraje na plavecké soutěže Olympiády dětí a mládeže, která se bude konat 23.-28. června v Táboře.
 

Tyto úspěchy jsou o to cennější, když si uvědomíme, jaké podmínky pro přípravu mají plavci a jejich trenéři po uzavření krytého bazénu v Zábřehu. Letní plaveckou sezónu uzavřou plavci ze Zábřeha na Světovém sportovním festivalu 2009 v Rakousku (9.-12.7.).
 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).