ZPRÁVY

Plameny pohltily dvě místnosti s vybavením stolárny a dílny

11. září 2012, 07:59, BH
Šumperk – Hustý kouř a plameny šlehající od garáží v ulici Československé armády v Šumperku přiměly ve středu krátce po půlnoci tamního obyvatele k přivolání hasičů. Podle prvních informací šlo o garáž, kterou majitel využívá jako stolárnu a truhlárnu. Škoda podle předběžných odhadů dosahuje šesti set tisíc korun.

„K pomoci s likvidací požáru postupně vyjela jednotka prvního výjezdu zmiňované požární stanice a následně další posily z řad profesionálních i dobrovolných hasičů města Šumperk,“ informovala mluvčí hasičů Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková. Velitel zasahujících hasičů potvrdil požár ve dvou místnostech, dříve využívaných jako garáže, dnes stolárny a dílny s vybavením a s automobilem.

Díky včasnému zásahu vůz nebyl poškozen a podařilo se jej zachránit. Plameny zcela zasáhly obě místnosti a došlo k poškození stropní a střešní konstrukce. „Hasiči postupně likvidovali menší ohniska a rozebírali ohořelou dřevěnou konstrukci budovy. Objekt pomocí přetlakové ventilace postupně ochlazovali a odvětrávali. Termokamerou dohledali místa vykazující nebezpečné tepelné hodnoty a prováděli dohašení,“ dodala mluvčí.

Na místě pracoval také vyšetřovatel zjišťování příčin vzniku požáru. Událost vyšetřují také policisté.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.