ZPRÁVY

Plameny pohltily dvě místnosti s vybavením stolárny a dílny

11. září 2012, 07:59, BH
Šumperk – Hustý kouř a plameny šlehající od garáží v ulici Československé armády v Šumperku přiměly ve středu krátce po půlnoci tamního obyvatele k přivolání hasičů. Podle prvních informací šlo o garáž, kterou majitel využívá jako stolárnu a truhlárnu. Škoda podle předběžných odhadů dosahuje šesti set tisíc korun.

„K pomoci s likvidací požáru postupně vyjela jednotka prvního výjezdu zmiňované požární stanice a následně další posily z řad profesionálních i dobrovolných hasičů města Šumperk,“ informovala mluvčí hasičů Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková. Velitel zasahujících hasičů potvrdil požár ve dvou místnostech, dříve využívaných jako garáže, dnes stolárny a dílny s vybavením a s automobilem.

Díky včasnému zásahu vůz nebyl poškozen a podařilo se jej zachránit. Plameny zcela zasáhly obě místnosti a došlo k poškození stropní a střešní konstrukce. „Hasiči postupně likvidovali menší ohniska a rozebírali ohořelou dřevěnou konstrukci budovy. Objekt pomocí přetlakové ventilace postupně ochlazovali a odvětrávali. Termokamerou dohledali místa vykazující nebezpečné tepelné hodnoty a prováděli dohašení,“ dodala mluvčí.

Na místě pracoval také vyšetřovatel zjišťování příčin vzniku požáru. Událost vyšetřují také policisté.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.