ZPRÁVY

Plameny pohltily dvě místnosti s vybavením stolárny a dílny

11. září 2012, 07:59, BH
Šumperk – Hustý kouř a plameny šlehající od garáží v ulici Československé armády v Šumperku přiměly ve středu krátce po půlnoci tamního obyvatele k přivolání hasičů. Podle prvních informací šlo o garáž, kterou majitel využívá jako stolárnu a truhlárnu. Škoda podle předběžných odhadů dosahuje šesti set tisíc korun.

„K pomoci s likvidací požáru postupně vyjela jednotka prvního výjezdu zmiňované požární stanice a následně další posily z řad profesionálních i dobrovolných hasičů města Šumperk,“ informovala mluvčí hasičů Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková. Velitel zasahujících hasičů potvrdil požár ve dvou místnostech, dříve využívaných jako garáže, dnes stolárny a dílny s vybavením a s automobilem.

Díky včasnému zásahu vůz nebyl poškozen a podařilo se jej zachránit. Plameny zcela zasáhly obě místnosti a došlo k poškození stropní a střešní konstrukce. „Hasiči postupně likvidovali menší ohniska a rozebírali ohořelou dřevěnou konstrukci budovy. Objekt pomocí přetlakové ventilace postupně ochlazovali a odvětrávali. Termokamerou dohledali místa vykazující nebezpečné tepelné hodnoty a prováděli dohašení,“ dodala mluvčí.

Na místě pracoval také vyšetřovatel zjišťování příčin vzniku požáru. Událost vyšetřují také policisté.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).