SPORT

Plachtařské mistrovství ČR 2007 definitivně skončilo

6. června 2007, 14:20, -vavka-
Plachtařské mistrovství ČR 2007 definitivně skončilo Šumperk - Slavnostním vyhlášením vítězů skončilo v sobotu 2. června večer v Šumperku 14. plachtařské mistrovství ČR. Po převzetí cen setrvali plachtaři s organizátory v družné zábavě na tzv. „hangár párty“. Tam dokázali, že umí plachtit nejen na obloze, ale i na tanečním parketu.

Závody zahájily 20. května a trvaly 14 dní. Lety od začátku provázely velmi složité meteorologické podmínky. Počasí se často měnilo, což piloty prověřilo nejen při samotném létání, ale i v dodržování letecké kázně a sportovním chování. Nutno podotknout, že všichni obstáli na jedničku – organizátoři je za to v závěru všechny veřejně pochválili.  V klubové třídě se nakonec podařilo odletět sedm platných disciplín a v kombinované třídě dokonce devět disciplín. Z tohoto pohledu lze podle organizátorů hodnotit průběh  mistrovství jako velice úspěšný (někdy se prý podaří uletět i podstatně méně disciplín).

 

Mistry 14. PMČR se stali v klubové třídě Roman (Mračoun) Mraček z Plzně a v kombi třídě Tomáš (Mrazík) Rendla ze Zbraslavic. Ti si kromě medailí, pohárů a hodnotných cen odvezli také špičkové profimodely od renomované modelářské firmy, která toto mistrovství sponzorovala. Další dvě pohárová  místa  patřila Martinu Hřivnovi ze Zbraslavic  a Ivanu Novákovi z Ústí nad Orlicí  - v klubové třídě - a Jaroslavu Tomanovi ze Zbraslavic  a Luboru Kuvíkovi z Trenčína - v kombinované třídě.  S prázdnou ale neodešel nikdo – diplomy a drobné ceny se při jmenovitém vyhlašování postupně dostaly na všech 56 závodníků z obou soutěžních tříd.

Zvlášť vyhlášeny (a také medailemi a poháry odměněny) byly také nové mistryně ČR – ženy. Tam boj o titul nevzdala ani jediná šumperská závodnice, Pavlína Horáčková z AK Šumperk. Ta dostala účast na tomto republikovém mistrovství povinně jako „rozcvičku“ před mistrovstvím světa žen ve francouzském Romorantinu. Tam se chystá v začátkem  prázdnin. I když Pavlínu v začátcích provázely neúspěchy – dvakrát musela nouzově přistát v poli  a kvůli pracovnímu  zaneprázdnění nemohla být fyzicky přítomna ani dvou letových dnů -, výkony nakonec stačily na celkově třetí místo mezi ženami. Do Francie pojede společně s Veronikou Müllerovou z AK Letňany, která v klubové třídě skončila jako čtvrtá.

 

Vyjma jednoho nezaviněného poškození se soutěž obešla bez vážných plachtařských incidentů. Přítomným za to poděkoval předseda organizačního výboru Martin (Marton) Ficnar. Předseda plachtařské komise Petr Koutný pak využil příležitosti ukončení mistrovství k tomu, aby zhodnotil celostátní plachtařské soutěže za rok 2006. S letištěm, které se plachtařům a jejich rodinám stalo v uplynulých 14 dnech druhým domovem, se většina závodníků definitivně rozloučila v neděli 3. června dopoledne.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).