KULTURA

Pirátská party zve do lodní kuchyně! Bude se vařit i jíst

14. května 2019, 20:00, BH
Pirátská party zve do lodní kuchyně! Bude se vařit i jíst Bludov – Kuchařské dílničky, pirátské hry i večerní letní kino čeká na návštěvníky Dětského gastrofestivalu v Pradědově dětském muzeu v Bludově. Tentokrát se dětský areál promění v pirátskou palubu. Jedinečná gastronomická akce pro malé gurmány v České republice se koná ve dnech od 17. do 19. května.

Rozdíl je především v koncepci festivalu. Dospělí obvykle ochutnávají a odpočívají, zatímco děti se však rády zapojují. Proto pro ně organizátoři připravují řadu dílniček. Tentokrát se bude připravovat sushi, mořské plody, na malé kuchtíky čeká marcipánové tvoření, příprava jednohubek a dalších dobrot.

Na své si přijdou i dospělí, kteří se těší na dobré jídlo. Akce se letos zúčastní šéfkuchař Milan Macháček, člen reprezentačního týmu Czech Chefs, který bude s dětmi vařit. Návštěvníci tak mohou ochutnat mořské speciality z grilu i regionální kuchyně.

Kromě jídla si ale malí návštěvníci vyrobí i vlastní trička a pirátské šátky. „Samozřejmě se piráti již mohou připravit na plavbu doma. Očekáváme, že všichni dorazí nejméně v námořnickém tričku a s papouškem na rameni,“ usmívá se zakladatelka muzea Tereza Nikodýmová Schreiberová.

Děti se ale mohou těšit na další aktivity jako vyzkoušení dětského kadeřníka nebo si nechat pomalovat obličej. Pořadatelé také připravili pro malé návštěvníky kostýmy, takže se mohou během gastrofestivalu proměnit v piráty nebo pohádkové bytosti. „Ani letos nebude chybět promítání v letním kině. Návštěvníci uvidí film Mary Poppins,“ doplnila za organizátory Markéta Ficnarová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.