KULTURA

Pirátská party zve do lodní kuchyně! Bude se vařit i jíst

14. května 2019, 20:00, BH
Pirátská party zve do lodní kuchyně! Bude se vařit i jíst Bludov – Kuchařské dílničky, pirátské hry i večerní letní kino čeká na návštěvníky Dětského gastrofestivalu v Pradědově dětském muzeu v Bludově. Tentokrát se dětský areál promění v pirátskou palubu. Jedinečná gastronomická akce pro malé gurmány v České republice se koná ve dnech od 17. do 19. května.

Rozdíl je především v koncepci festivalu. Dospělí obvykle ochutnávají a odpočívají, zatímco děti se však rády zapojují. Proto pro ně organizátoři připravují řadu dílniček. Tentokrát se bude připravovat sushi, mořské plody, na malé kuchtíky čeká marcipánové tvoření, příprava jednohubek a dalších dobrot.

Na své si přijdou i dospělí, kteří se těší na dobré jídlo. Akce se letos zúčastní šéfkuchař Milan Macháček, člen reprezentačního týmu Czech Chefs, který bude s dětmi vařit. Návštěvníci tak mohou ochutnat mořské speciality z grilu i regionální kuchyně.

Kromě jídla si ale malí návštěvníci vyrobí i vlastní trička a pirátské šátky. „Samozřejmě se piráti již mohou připravit na plavbu doma. Očekáváme, že všichni dorazí nejméně v námořnickém tričku a s papouškem na rameni,“ usmívá se zakladatelka muzea Tereza Nikodýmová Schreiberová.

Děti se ale mohou těšit na další aktivity jako vyzkoušení dětského kadeřníka nebo si nechat pomalovat obličej. Pořadatelé také připravili pro malé návštěvníky kostýmy, takže se mohou během gastrofestivalu proměnit v piráty nebo pohádkové bytosti. „Ani letos nebude chybět promítání v letním kině. Návštěvníci uvidí film Mary Poppins,“ doplnila za organizátory Markéta Ficnarová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.