KULTURA

Pirátská party zve do lodní kuchyně! Bude se vařit i jíst

14. května 2019, 20:00, BH
Pirátská party zve do lodní kuchyně! Bude se vařit i jíst Bludov – Kuchařské dílničky, pirátské hry i večerní letní kino čeká na návštěvníky Dětského gastrofestivalu v Pradědově dětském muzeu v Bludově. Tentokrát se dětský areál promění v pirátskou palubu. Jedinečná gastronomická akce pro malé gurmány v České republice se koná ve dnech od 17. do 19. května.

Rozdíl je především v koncepci festivalu. Dospělí obvykle ochutnávají a odpočívají, zatímco děti se však rády zapojují. Proto pro ně organizátoři připravují řadu dílniček. Tentokrát se bude připravovat sushi, mořské plody, na malé kuchtíky čeká marcipánové tvoření, příprava jednohubek a dalších dobrot.

Na své si přijdou i dospělí, kteří se těší na dobré jídlo. Akce se letos zúčastní šéfkuchař Milan Macháček, člen reprezentačního týmu Czech Chefs, který bude s dětmi vařit. Návštěvníci tak mohou ochutnat mořské speciality z grilu i regionální kuchyně.

Kromě jídla si ale malí návštěvníci vyrobí i vlastní trička a pirátské šátky. „Samozřejmě se piráti již mohou připravit na plavbu doma. Očekáváme, že všichni dorazí nejméně v námořnickém tričku a s papouškem na rameni,“ usmívá se zakladatelka muzea Tereza Nikodýmová Schreiberová.

Děti se ale mohou těšit na další aktivity jako vyzkoušení dětského kadeřníka nebo si nechat pomalovat obličej. Pořadatelé také připravili pro malé návštěvníky kostýmy, takže se mohou během gastrofestivalu proměnit v piráty nebo pohádkové bytosti. „Ani letos nebude chybět promítání v letním kině. Návštěvníci uvidí film Mary Poppins,“ doplnila za organizátory Markéta Ficnarová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.