ZPRÁVY

Piloti soupeří o titul plachtařského mistra

6. května 2014, 08:29, jak
Piloti soupeří o titul plachtařského mistra Šumperk - Desátý ročník Jarního poháru Jeseníků probíhá právě v těchto dnech na ploše Aeroklubu Šumperk. Soutěže se účastní zhruba padesát pilotů, které čeká boj s větrnými proudy i špičkovými soupeři.

 „Letos máme odlétané už dvě platné disciplíny, k uznání závodů potřebujeme čtyři, tak doufám, že to vyjde,“ řekl Týdnu ředitel soutěže Jan Vlček. Piloti bezmotorových letounů létají ze Šumperka několika set kilometrové přelety po celé republice, vyhrává ten, kdo se zpátky do Šumperka vrátí v co nejkratším čase. Více než u kteréhokoli jiného sportu je plachtařina závislá na počasí. „Například vloni byly meteorologické podmínky tak špatné, že se moc nelétalo a celé závody byly neplatné,“ dodává Vlček.

Šance pro diváky

Nejatraktivnější podívanou pro diváky nabízí plachtařské závody při hromadných startech a pak při přistávání letounů. Vzhledem k tomu, že hodinu startu určuje především počasí, vyplatí se sledovat webové stránky šumperského aeroklubu, které nabízí podrobnější informace. Brány letiště jsou lidem dokořán, pohybovat se však mohou jen po vymezených plochách, nikoli po vzletové dráze.


Foto: red

Vzletová dráha šumperského letiště je poseta větroni, které čekají na start v desátém ročníku plachtařských závodů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).