SPORT

Petr Strnad u divizních mužů skončil, Šumperk opět vede kouč Bohdan Hecl. Přijdou Velké Losiny o Marka Smrže?

15. února 2017, 17:30, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Petr Strnad u divizních mužů skončil, Šumperk opět vede kouč Bohdan Hecl. Přijdou Velké Losiny o Marka Smrže? Šumperk - To, co platilo před týdnem, už není aktuální. Trenérské rošády ve fotbalovém Šumperku vzácně připomínají známou dětskou hru Škatulata, škatulata, hejbejte se. Petr Strnad, který s mladým mužstvem strávil podstatnou část podzimní sezóny, se rozhodl odstoupit z postu hlavního kouče. V horkém křesle ho nevystřídal nikdo jiný než Bohdan Hecl.

 Byl to právě Hecl, kdo před Strnadovým dosazením zodpovídal za výsledkovou plavbu vlajkové lodi. Teď se znovu chopí kapitánské taktovky a společně s ním se pokusí o záchranu divize jeho pravá ruka Zdeněk Opravil. „Petr Strnad už to všechno nezvládal. Má toho hodně, proto požádal vedení klubu o uvolnění z funkce. Nic víc, nic míň. Protože nám moc možností nezbývalo, jaro odtrénujeme se Zdenou. I když ještě nejsem stoprocentně fit, zkusím to zvládnout současně s vedením týmu U14, který mám rovněž na starosti,“ připomněl Hecl. Po úspěšně absolvované operaci se stále nachází ve fázi důkladné rehabilitace.

MAREK SMRŽ SE CHYSTÁ S DIVIZNÍM JESENÍKEM

Velké Losiny by v zimní přestávce mohly přijít o jednoho z nejdůležitějších fotbalistů současného kádru. Marek Smrž projevil zájem vyzkoušet štěstí v kvalitnější soutěži a momentálně se připravuje s divizním Jeseníkem. „Jeví se velmi dobře. Má poctivý přístup,“ pochvaloval si snahu a přínos pětadvacetiletého středopolaře jesenický trenér Petr Ševčík.
Důrazný záložník už stačil v novém prostředí odehrát úvodní přípravné utkání proti nekompletnímu Rapotínu. Na trávníku strávil celou zápasovou dobu a dobrým výkonem přispěl k demoličnímu vítězství 10:0. „Jak už jsem říkal dřív, jen velmi neradi bychom komukoliv bránili v tom, aby se posunul na vyšší fotbalovou úroveň. Uvidíme, jak všechno dopadne. Pokud bychom o Marka přišli, bezpochyby by to pro nás byla ztráta,“ uvědomoval si losinský kouč Jiří Mika.

ŠUMPERK – VELKÉ LOSINY 4:2 (2:0)

Šumperk se v sobotním přípravném derby blýskl velmi dobrým prvním poločasem. „I když nám chyběli oba gólmani, Lukáš Horák, Dušan Krcho a dva mladíci Ševčík a Strnad, chtěli jsme hrát. V posledních dnech to lepíme, jak se dá,“ mrzelo Bohdana Hecla, jenž nemohl nasadit ani Jiřího Bernarda, čerstvou posilu z HFK Olomouc.
Do přestávky ho potěšila pohledná souhra, na jejímž konci bylo neomylné střelecké provedení v podání Jana Nimrichtra. Na 2:0 zvyšoval Filip Rozsíval, kterému dopomohlo ke skórování zaváhání brankáře Hataly.
Šumperk se za výhodného stavu nikam nehrnul a trpělivě čekal na svoje šance. Po vyšachování losinské defenzívy zvyšoval na třígólový odstup Nimrichr, v závěru pak potrestal tragickou rozehrávku protivníka Demeter.
Po pauze aktivnější Losiny se v jednu chvíli přiblížily na nejtěsnější rozdíl. Při snadném doklepnutí Žídka chyboval mladičký strážce Effenberger, který si neporadil ani s projektilem Nýdeckého. Centrem z pravé strany našel svého spoluhráče agilní Navrátil.
Jiří Mika jako novopečený majitel trenérské licence B čekal od svých svěřenců daleko víc. „Kvůli dodělávání kurzu jsem přijel pozdě a neúplná předzápasová příprava nás nejspíš ovlivnila. Stejně jako absence Šinogla, Mičundy a Smrže. Bylo to od nás rozhárané, nedůrazné a pomalé. K tomu jsme prohrávali většinu osobních soubojů,“ zlobil se naštvaný trenér. „U nejednoho našeho hráče jsem postrádal větší nasazení, bojovnost a pohyb. Hodně mě to mrzelo. Šumperk sice byl herně lepší, na druhou stranu jsme mu dost šancí sami připravili jednoduchými ztrátami. Naše hra mě zklamala. V pátek je na programu odveta a já doufám, že to z naší strany bude úplně o něčem jiném,“ přál si Mika.
BRANKY: J. Nimrichtr 2, Rozsíval, Demeter - Žídek, Nýdecký.
ŠUMPERK: Effenberger – Jurásek, Španihel, Z. Horák, Morong – Rýznar, P. Dostál, Demeter, Rozsíval, Kotzman – J. Nimrichtr. Střídal: Pham.
VELKÉ LOSINY: Hatala – J. Zatloukal, J. Gargulák, M. Gargulák, Blaťák – Tejkl, Trunkát, Hegner, Nýdecký – Žídek, L. Kováč. Střídali: Kupčík, Pecháček, P. Navrátil, Bureš, Kubíček, Zrník.


Foto: Petr Fišer

Stejně jako tento souboj, tak i celé střetnutí mezi Šumperkem a Velkými Losinami vyznělo příznivěji pro domácí mužstvo. Odveta se hraje v pátek od 17 hodin.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).