KULTURA

Petr Spálený zazpíval nejslavnější hity

4. března 2013, 16:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, tor
Petr Spálený zazpíval nejslavnější hity Šumperk – V poslední únorový den zavítala do Šumperka další pěvecká legenda české hudební scény. Zvonivě chraplavý a sotva zaměnitelný hlas Petra Spáleného nostalgicky rozezvučel velký sál domu kultury. Dovolil fanouškům zavzpomínat na doby, kdy Obyčejný muž potkal Dámu při těle a vedle Učitelky Josefíny usedavě Plakalo bejby. Koncert trval bez přestávky hodinu a půl. Zazněly v něm hity, které už dávno zlidověly a při nichž starší generace příjemně oživuje vzpomínky na své dospívání.

Zpěvák, skladatel, kytarista, flétnista a bubeník Petr Spálený prožíval konec padesátých let minulého století jako amatérský bigbeatový hudebník. Zpočátku vystupoval ve skupině svého bratra Jana, hrál v hudebním divadle Apollo a dvacet let účinkoval v kapele stejného jména. Profesionálně se věnuje hudbě od roku 1967.


V kapele Apollo Band svou výškou, hřmotnou kytarou a jadrným zpěvem zaujal Stanislav Jelínek, podobně jako neúnavný Tomáš Zahradnický (baskytara) a Pavel Krejča (klávesy, skladatel). Za bicími se skromně schovával Jiří Jirsa a poblíž mu s kytarou asistoval Zdeněk Šulc, pro svůj zevnějšek zvaný Lomikar.

Publikum bylo jako vždy vnímavé a dobře naladěné. Každou další písničku „obyčejného“ zpěváka vítalo bouřlivým potleskem a nadšením.

Petr Spálený vyzval v závěru svého koncertu své fanoušky ke společnému zpěvu. Po písni Trápím se, trápím a hitu Až mě andělé bylo jasné, že vzájemné setkání nemůže tak smutně skončit.

Úplně na závěr zazněla písnička se symbolickým názvem Šedesátý léta. Její text nenápadně prozradil, že Petru Spálenému klepe tento měsíc na záda symbolická 68.

Skupina Apollo Band se loučí se Šumperkem. Spokojený Petr Spálený děkuje publiku: „Někdy zase na shledanou!“

foto: tor
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.