KULTURA

Petr Spálený zazpíval nejslavnější hity

4. března 2013, 16:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, tor
Petr Spálený zazpíval nejslavnější hity Šumperk – V poslední únorový den zavítala do Šumperka další pěvecká legenda české hudební scény. Zvonivě chraplavý a sotva zaměnitelný hlas Petra Spáleného nostalgicky rozezvučel velký sál domu kultury. Dovolil fanouškům zavzpomínat na doby, kdy Obyčejný muž potkal Dámu při těle a vedle Učitelky Josefíny usedavě Plakalo bejby. Koncert trval bez přestávky hodinu a půl. Zazněly v něm hity, které už dávno zlidověly a při nichž starší generace příjemně oživuje vzpomínky na své dospívání.

Zpěvák, skladatel, kytarista, flétnista a bubeník Petr Spálený prožíval konec padesátých let minulého století jako amatérský bigbeatový hudebník. Zpočátku vystupoval ve skupině svého bratra Jana, hrál v hudebním divadle Apollo a dvacet let účinkoval v kapele stejného jména. Profesionálně se věnuje hudbě od roku 1967.


V kapele Apollo Band svou výškou, hřmotnou kytarou a jadrným zpěvem zaujal Stanislav Jelínek, podobně jako neúnavný Tomáš Zahradnický (baskytara) a Pavel Krejča (klávesy, skladatel). Za bicími se skromně schovával Jiří Jirsa a poblíž mu s kytarou asistoval Zdeněk Šulc, pro svůj zevnějšek zvaný Lomikar.

Publikum bylo jako vždy vnímavé a dobře naladěné. Každou další písničku „obyčejného“ zpěváka vítalo bouřlivým potleskem a nadšením.

Petr Spálený vyzval v závěru svého koncertu své fanoušky ke společnému zpěvu. Po písni Trápím se, trápím a hitu Až mě andělé bylo jasné, že vzájemné setkání nemůže tak smutně skončit.

Úplně na závěr zazněla písnička se symbolickým názvem Šedesátý léta. Její text nenápadně prozradil, že Petru Spálenému klepe tento měsíc na záda symbolická 68.

Skupina Apollo Band se loučí se Šumperkem. Spokojený Petr Spálený děkuje publiku: „Někdy zase na shledanou!“

foto: tor
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.