SPORT

Petr Horvát na dorosteneckém ME v LOB

7. února 2011, 10:58, téma ZIMNÍ SPORTY, rejdakce
Petr Horvát na dorosteneckém ME v LOB Ve dnech 2.-6. února se v norském Sjusjoenu konalo dorostenecké mistrovství Evropy v lyžařském orientačním běhu (LOB). Petr Horvát (1994) reprezentující Severku Šumperk na ME odletěl s ostatními členy juniorského výběru.
Ve středu 2. února začalo ME závodem na dlouhé trati. V kategorii M17 se Petrovi podařilo vybojovat 18. místo. 15 kontrol na trati dlouhé 9,9 km zdolal v čase 1:04:19 h. Na vítězného Jonase Larssona ze Švédska ztratil 15:39 min.
 

Chatová osada

V pátek ME pokračovalo závodem na nejkratší trati – sprintu. Student zábřežského gymnázia tu dosáhl největšího úspěchu, když trasu dlouhou 3,1 km zdolal v čase 21:10 min a obsadil 15. místo. Na stejného vítěze mu tentokrát chybělo 5:56 min. Posledním individuálním závodem byla sobotní střední trať (middle). V závodu dlouhém 6,1 km s hromadným startem se Petr umístil na 18.-19. místě výkonem 38:43 min. 14 kontrol objel o 6 minut pomaleji než vítězný Torstein Wang z Norska.
 

směr Lilehammer
 

Závěrečnou soutěží byly nedělní závody tříčlenných štafet. Petr nastoupil na druhý úsek reprezentační štafety ČR v kategorii M20. Česká reprezentační štafeta dojela na 8. místě (1:29:58,2 h). Za vítěznou sestavou Švédska zaostali o 19 minut. Z českého dorosteneckého a juniorského výběru se v tvrdé skandinávské konkurenci nejlépe dařilo Petře Hančové, které se podařilo získat dvě šestá místa (na dlouhé a střední trati).

 

zábřežský Petr Horvát


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).