SPORT

Petr Horvát na dorosteneckém ME v LOB

7. února 2011, 10:58, téma ZIMNÍ SPORTY, rejdakce
Petr Horvát na dorosteneckém ME v LOB Ve dnech 2.-6. února se v norském Sjusjoenu konalo dorostenecké mistrovství Evropy v lyžařském orientačním běhu (LOB). Petr Horvát (1994) reprezentující Severku Šumperk na ME odletěl s ostatními členy juniorského výběru.
Ve středu 2. února začalo ME závodem na dlouhé trati. V kategorii M17 se Petrovi podařilo vybojovat 18. místo. 15 kontrol na trati dlouhé 9,9 km zdolal v čase 1:04:19 h. Na vítězného Jonase Larssona ze Švédska ztratil 15:39 min.
 

Chatová osada

V pátek ME pokračovalo závodem na nejkratší trati – sprintu. Student zábřežského gymnázia tu dosáhl největšího úspěchu, když trasu dlouhou 3,1 km zdolal v čase 21:10 min a obsadil 15. místo. Na stejného vítěze mu tentokrát chybělo 5:56 min. Posledním individuálním závodem byla sobotní střední trať (middle). V závodu dlouhém 6,1 km s hromadným startem se Petr umístil na 18.-19. místě výkonem 38:43 min. 14 kontrol objel o 6 minut pomaleji než vítězný Torstein Wang z Norska.
 

směr Lilehammer
 

Závěrečnou soutěží byly nedělní závody tříčlenných štafet. Petr nastoupil na druhý úsek reprezentační štafety ČR v kategorii M20. Česká reprezentační štafeta dojela na 8. místě (1:29:58,2 h). Za vítěznou sestavou Švédska zaostali o 19 minut. Z českého dorosteneckého a juniorského výběru se v tvrdé skandinávské konkurenci nejlépe dařilo Petře Hančové, které se podařilo získat dvě šestá místa (na dlouhé a střední trati).

 

zábřežský Petr Horvát


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.