SPORT

Petr Horvát na dorosteneckém ME v LOB

7. února 2011, 10:58, téma ZIMNÍ SPORTY, rejdakce
Petr Horvát na dorosteneckém ME v LOB Ve dnech 2.-6. února se v norském Sjusjoenu konalo dorostenecké mistrovství Evropy v lyžařském orientačním běhu (LOB). Petr Horvát (1994) reprezentující Severku Šumperk na ME odletěl s ostatními členy juniorského výběru.
Ve středu 2. února začalo ME závodem na dlouhé trati. V kategorii M17 se Petrovi podařilo vybojovat 18. místo. 15 kontrol na trati dlouhé 9,9 km zdolal v čase 1:04:19 h. Na vítězného Jonase Larssona ze Švédska ztratil 15:39 min.
 

Chatová osada

V pátek ME pokračovalo závodem na nejkratší trati – sprintu. Student zábřežského gymnázia tu dosáhl největšího úspěchu, když trasu dlouhou 3,1 km zdolal v čase 21:10 min a obsadil 15. místo. Na stejného vítěze mu tentokrát chybělo 5:56 min. Posledním individuálním závodem byla sobotní střední trať (middle). V závodu dlouhém 6,1 km s hromadným startem se Petr umístil na 18.-19. místě výkonem 38:43 min. 14 kontrol objel o 6 minut pomaleji než vítězný Torstein Wang z Norska.
 

směr Lilehammer
 

Závěrečnou soutěží byly nedělní závody tříčlenných štafet. Petr nastoupil na druhý úsek reprezentační štafety ČR v kategorii M20. Česká reprezentační štafeta dojela na 8. místě (1:29:58,2 h). Za vítěznou sestavou Švédska zaostali o 19 minut. Z českého dorosteneckého a juniorského výběru se v tvrdé skandinávské konkurenci nejlépe dařilo Petře Hančové, které se podařilo získat dvě šestá místa (na dlouhé a střední trati).

 

zábřežský Petr Horvát


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).