Petr Horvát se stal mistrem ČR

22. ledna 2013, 15:52, téma ORIENTAČNÍ BĚH, redakce
Vrbno pod Pradědem – Mistrem České republiky v lyžařském orientačním běhu se stal Petr Horvát z oddílu Severka Šumperk. Se stříbrnou medailí odtud odjela Hana Horvátová, titul mistryně jí tak unikl jen o vlásek, když ji překonala mistryně Evropy Petra Hančová z Vrchlabí. Šumperští orientační běžci na lyžích se prosadili také v dalších soutěžích.
Uplynulý víkend patřil ve Vrbně pod Pradědem důležitým závodům v lyžařském orientačním běhu. V sobotu se zde konaly úvodní soutěže Českého poháru, v neděli mistrovství České republiky.

Již v sobotu dosáhli závodníci Severky výborných výsledků. Nejrychlejší na krátké trati byli Ivana Kašparová v kategorii D35 (6 km, 10 kontrol) a Petr Horvát v kategorii H20 (6,7 km, 15 kontrol). Druhé místo získala Hana Horvátová v kategorii D17 (5,4k km, 13 kontrol). Na třetím místě dojel Josef Ostřanský v kategorii H65 (4,5 km, 9 kontrol). Čtvrtou příčku vybojovala Iveta Ostřanská v kategorii D45 (5,6 km, 9 kontrol). Šestí dojeli Zuzka Kašparová v kategorii D17 a Jaroslav Kašpar v kategorii H35 (6,8 km, 14 kontrol).
Poprvé se jel také noční závod. O dvě stříbra pro Severku se postarali Petr (H20) a Hana (D17) Horvátovi.

V neděli se na stejném místě konalo mistrovství ČR v lyžařském orientačním běhu na klasické trati. Mistrem ČR se v kategorii H20 (13,3 km, 14 kontrol) stal Petr Horvát výkonem 78.48 min. Stříbro získal Václav Šňupárek z Prahy (85.48 min.) a bronz Michal Argaláš z Třince (86.53 min). Stříbrnou medaili pro Severku Šumperk získala Hana Horvátová v kategorii D17 (7,1 km, 10 kontrol) výkonem 58.45 min. Nad její síly byla jen medailistka z mistrovství E Petra Hančová (Vrchlabí – 45.14 min). Bronz v této kategorii brala Kateřina Argalášová (Třinec – 67.59 min). Další závodnice Severky Zuzka Kašparová dojela na 7. místě (78.49 min).
Veteraniáda na klasické trati dopadla pro Severku Šumperk nejlépe v kategorii D35 (9,1 km, 10 kontrol). Výkonem 78.58 min zvítězila Ivana Kašparová, stříbro v kategorii D45 (7,9 km, 8 kontrol) získala Iveta Ostřanská (93.18 min), čtvrté místo vybojoval v kategorii H65 (7,9 km, 9 kontrol) Josef Ostřanský (79:46 min), deváté místo obsadil Jaroslav Kašpar v kategorii H35 (13,8 km, 14 kontrol) výkonem 130.57 min.

Vzhledem k tomu, že další závody v Novým Hamrech v Krušných horách musely být pro nedostatek sněhu zrušeny, nominace na Mistrovství Evropy dorostu a Mistrovství juniorů v Lotyšsku byly uzavřeny. Petr i Hana Horvátovi ze Severky Šumperk se na vrcholnou soutěž nominovali.

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 23.1.2013 18:42
Titulek: No jo....
Autor: Templ
126
Hančová to má zdědené. Od Vrbatů nebyl nikdo?
Reagovat

NA FLÁM FEST ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.