SPORT

Petr Horvát bronzový na MČR v dálkovém plavání na 10 km

7. července 2010, 00:00, téma PLAVÁNÍ, rejdakce
Petr Horvát bronzový na MČR v dálkovém plavání na 10 km Svobodné Heřmanice - O víkendu 3.-4. července se konalo Mistrovství ČR ve Svobodných Heřmanicích na 10 km a 5 km. Soutěží se zúčastnilo také 10 plavců ze Zábřeha.
Do sobotního mistrovského závodu na 10 km nastoupil starší dorostenec Petr Horvát (1994), kterému se po urputném boji se soupeři i studenou vodou podařilo vybojovat výborné 3. místo (2:49:57). Na trati 1 km, která se v sobotu plavala mimo MČR, se podařilo vybojovat bronz Denise Haltmarové mezi staršími dorostenkami a Haně Horvátové mezi staršími žačkami. Absolutními vítězi závodu na 10 km se stali reprezentanti ČR Rostislav Vítek a Silvie Rybářová (oba Brno).
 
Denisa Haltmarová

Rostislav Vítek bude reprezentovat ČR na letošním MS v Kanadě. Absolutně druhá žena, teprve 16 letá Lenka Štěrbová (Pardubice), plánuje pokus o nejmladší přemožitelku Kanálu La Manche.
Do nedělního mistrovského závodu nastoupilo celkem 5 borců ze Zábřeha. Nejlépe se vedlo Denise Haltmarové, která vybojovala 4. místo mezi staršími dorostenkami. Páté místo vybojoval Milan Štencl před šestým Petrem Švorčíkem (oba Masters B 30-34 let). Sedmé místo získal Bohumil Molek (Masters F 50-54 let) a 11. místo obsadil mezi mladšími dorostenci Petr Horvát.
 
Petr Horvát - občerstvení na trati 10 km

Absolutním vítězem v kategorii mužů se stal trojnásobný olympionik Květoslav Svoboda (Brno), který bude za ČR bojovat na srpnovém ME v Maďarsku na Balatonu. Mezi ženami byla absolutně nejrychlejší reprezentantka Jana Pechanová (Brno). Strhující závody si nenechali ujít kameramani ČT. Díky nim mohou zájemci sledovat premiéru sestřihu na ČT4 komentovaný Radkem Táborským ve čtvrtek 8.7. ve 14.40, reprízy jsou plánované na sobotu 10.7. ve 13.20, neděli 11.7. v 7.05 a v sobotu 17.7. v 16.30.
 

Zleva: Petr Horvát, Denisa Haltmarová, Veronika Krejčí, Hana Horvátová


Vyhlášení vítězů MČR na 10 km mladší dorostenci
Zleva: Jan Šindelář (Brno), Jakub Říha (Krnov), Petr Horvát (Zábřeh)


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).