ZPRAVODAJSTVÍ

Petice bojuje za propuštěnou učitelku

5. června 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Propuštění pedagožky Marie Jirmanové ze Základní umělecké školy v Šumperku vyvolalo prudkou reakci některých rodičů, jejichž děti šumperskou „zušku“ navštěvují. Ti iniciovali petici, která vyzývá vedení školy k tomu, aby učitelku přijalo zpět. Vyhazov kantorky překvapil i její kolegy. Jirmanová pracuje na škole od roku 1992 a v roce 2015 získala Cenu města v kategorii Vzdělávání.  Vedení školy trvá na tom, že ukončení pracovního poměru bylo na místě. 

 „Nerad bych to probíral přes média. Mohu ale říci, že ukončení pracovního poměru paní učitelky proběhlo ze zákonem stanovených důvodů. Konkrétnější být nechci,“ uvedl ředitel ZUŠ v Šumperku František Havelka. 
Důvodem k propuštění Jirmanové mělo být podle neoficiálních informací třeba špatné vedení třídní knihy a další formální pochybení. „Paní Jirmanová je zkušená kantorka, děti ji mají rády a sbírá s nimi řadu úspěchů po celém Česku. S jejím propuštěním nesouhlasíme,“ uvedla zástupkyně nespokojených rodičů a spoluautorka zmiňované petice Pavla Pražáková. 
Případ se podobá události z předminulého roku, kdy Centrum ekologické výchovy Švagrov přišlo o svoji šéfku Renatu Čechovou. Také tehdy lidé proti jejímu vyhazovu protestovali a věc se dokonce řešila i na šumperském zastupitelstvu. K odchodu Čechové ze Švagrova ale nakonec stejně došlo.  


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.6.2018 00:18
Titulek: Bez titulku
Autor: Sylva Mičánková
32
Paní učitelku Jirmanovou dobře znám. Je výborný pedagog a její ,,vyhazov"je zcela absurdní. Zřejmě si pan ředitel absolutně neváží její práce a výsledků, které za x let dokázala. A nebo závist :) Být úspěšný není vždy jednoduché.
Reagovat
Datum: 8.6.2018 01:07
Titulek: Je to takový ošklivý a zlý nepěkná věc
Autor: Tyvemeno
21
Vždyť je to tu jeden vedle druhého samý debil nebo blbeček! Vždyť se podívejte!(Ukazuje do zasedacího pořádku sborovny.) Debil – blbeček, debil – blbeček, debil – blbeček, debil – blbeček, debil – blbeček! Akorát tamhle vzadu – to je snad jediná výjimka – sedí dva blbečci vedle sebe!!!

Ředitel: My se tady s vámi moc mažeme. A to je chyba. Člověk s vámi jedná jako otec a vy si toho nevážíte. Vždyť já vás mám rád!!!Proč myslíte, že tady na vás řvu?!
Učitel: Nezneužívejte dobrého srdce pana ředitele.

Ale, chlapci, vždyť my už tu třídní knihu hledáme sedmý rok. A to už, nezlobte se, to už
pomalu přestává být vtipné. Já vím, vy si říkáte: naštveme tříďasa – jen si nemyslete, já vím moc dobře, že mi říkáte „tříďas“. Tříďas bude mít vzteka, že si to říkáte, že jo? Ale jo. Říkáte. Jen nezapírejte. Tříďas ví všechno. Tříďas například ví, že nechcete naštvat jenom tříďase. Vy chcete naštvat taky „páprďu“!Že jo!Že jo!? Však já vím, komu říkáte „páprďa“. My mu tak také říkáme.
Jenomže, chlapci, koho tím ještě dneska chcete štvát. Vždyť už je to každému putna. Zrovna dneska ráno mě zastavil na chodbě náš pápr… pan ředitel!… a povídá: „Tak co, pane kolego, ještě pořád myslíte na tu třídní knihu?“
„Ale, pane řediteli,“ povídám, „věříte, že si na ni kolikrát ani nevzpomenu?“
„To už jsem vám chtěl dávno říct,“ povídá pan ředitel. „Vykvajzněte se na ni!“ Slyšíte, chlapci?
Vykvajzněte se na ni!No tak.
Myslíte si ještě, že tím někoho štvete? (Zvedne prst.) Jo!Víte, čím byste nás doopravdy naštvali?
Kdybych jednou vešel do třídy a třídní kniha ležela zničehonic na stole. To vám tedy řeknu, to bych měl „vzteka“. Jenomže to by asi bylo na vás moc vtipné, že? No jo. Vy tak nejvýš – šups!– schovat někam třídní knihu. Ale dál už jste nedorostli. Nebo snad ano?
Reagovat
Datum: 8.6.2018 16:02
Titulek: Bez titulku
Autor: laďa
16
Třeba se od někud vynořila její minulost a říďovi se to nelíbí. Pokud jde jen o třídní knihu, je to kokokokotina
Reagovat
Datum: 8.6.2018 16:37
Titulek: Pán šeditel še pšipošlal
Autor: Tyvemeno
13
Týden nato ředitel školy výpověď stáhl. Rodiče proto na podporu „své“ učitelky zorganizovali petici. Nelíbilo se jim ani to, že jedním z důvodů k její výpovědi měly být například chybné zápisy v třídní knize nebo neúčast na školení o zacházení s osobními daty.

„V podstatě se jedná o banality"

Ředitel ZUŠ František Havelka však trvá na tom, že výpověď byla opodstatněná.

Zdroj: https://olomouc.idnes.cz/sumperk-zakladni-umelecka-skola-vypoved-marie-jirmanova-ucitelka-protesty-1bo-/olomouc-zpravy.aspx?c=A180608_407518_olomouc-zpravy_stk

Reagovat
Datum: 9.6.2018 09:11
Titulek: ZUŠ
Autor: Márty
16
Taneční kroužek již léta sbírá ocenění na různých soutěží. Děti mají vynikající základ do života, některé pokračují i dál v kariéře umělecké..

Co takhle odvolání ředitele?
Reagovat