ZPRÁVY

„Pět deka, deset deka, dvacet deka, třicet deka, kilo chleba, kilo cukru, jeden rohlík, jedna veka, všechno máme, co kdo chcete, obchod kvete, jen si račte říct“…

26. ledna 2015, 00:00, redakce, placená reklama
„Pět deka, deset deka, dvacet deka, třicet deka, kilo chleba, kilo cukru, jeden rohlík, jedna veka, všechno máme, co kdo chcete, obchod kvete, jen si račte říct“… Kdo z nás by neznal text písničky Michala Tučného, jež opěvuje práci prodavače. Skutečného prodavače, slušného, znalého odborníka. Prodavač byl v minulosti a doufejme i dnes, chápán jako představitel profese, která požívá úctu veřejnosti a patří mezi nejoblíbenější povolání. Dětská pokladna, dětské peníze, plastové pomeranče, čokolády, pečivo – prostě hra na obchod.

 Snad všechny děti nacházejí v této hře zálibu a potěšení. Na naší škole studují mladí lidé, pro které se tato hra stala smyslem, cílem jejich profesního života. Střední škola železniční, technická a služeb, Šumperk každoročně otevírá dva zajímavé obory zaměřené na studium obchodních dovedností. Ať ve tříleletém oboru Prodavač, tak ve čtyřletém maturitním oboru Obchodník se mohou naši žáci pyšnit velkými, nepřehlédnutelnými úspěchy podloženými znalostmi i zručností. V loňském roce na celorepublikovém klání „Ateliér fantazie“, což je soutěž v balení a aranžování zboží, obsadila děvčata 1. a 3. místo, na Mistrovství ČR v obchodních vědomostech a dovednostech získaly naše žákyně 1. 2. a 10. místo. V prosinci žáci 2. ročníku oboru Obchodník na mezinárodním veletrhu fiktivních studentských firem při účasti 35 českých a 8 zahraničních firem obsadili 2. a 3. místo v kategorii obchodní komunikace. Určitě se musím zmínit i o výrazném krajském ocenění Pavly Hradilové ze třetího ročníku oboru Prodavač, která získala prestižní titul Talent Olomouckého kraje.

Nejsou to jenom soutěže, klání, sbírání zkušeností a prestižní ocenění. Za vším stojí poctivá práce. Naše děvčata a chlapci Vás obslouží, pomohou s výběrem zboží v Kauflandu, Hypernově, Albertu, Aldě V+F, Penny Marketu, Bille. Práce našich žáků v těchto prodejnách není v žádném případě fiktivní, žáci nejsou nadbyteční, nejsou trpěni na pracovištích, o čemž svědčí písemné pochvaly a uznání paní manažerky Diblíkové, pana manažera Matýse, oba z prodejen Albert, či paní manažerky Hubáčkové z Kauflandu.

Zájem o naše absolventy, především o kvalitně vyučené prodavače je v našem regionu značný. Suché statistické údaje úřadu práce a okresní hospodářské komory hovoří o 130 volných místech pro vyučené prodavače v Olomouckém kraji.

Náš region konečně zaznamenal potěšitelný trend. Nezaměstnanost ve 3. čtvrtletí roku 2014 klesla. Kvalitní uplatnění našich absolventů na trhu práce je skutečností, je realitou. Zájem o absolventy naší školy je značný. Jsme hrdi na to, že nezaměstnanost našich bývalých žáků tvoří zanedbatelné procento. To platí i pro absolventy oborů Obchodník a Prodavač.

Mgr. Irena JonováDoporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).