ZPRÁVY

Pět členů mohelnické ČSSD dostalo vyhazov

26. listopadu 2013, 05:00, téma MOHELNICE, Hana Písková
Pět členů mohelnické ČSSD dostalo vyhazov Mohelnice, Rapotín - Pět z šesti nespokojených členů sociální demokracie v Mohelnici, kteří napadali před sněmovními volbami i po nich kandidátní listinu v Olomouckém kraji, bylo v minulém týdnu vyloučeno ze strany. Rozhodli o tom v Rapotíně v tajném hlasování delegáti okresní konference ČSSD.

Vyloučení pěti mohelnických sociálních demokratů navrhl okresní výbor s tím, že jejich chování poškodilo stranu v očích voličů. Výbor už na konci října rozhodl o zrušení mohelnické buňky.  O každém z šestice mohelnických členů, kteří jsou podepsáni pod podanými žalobami, hlasovalo dvaačtyřicet kandidátů zvlášť. Z šesti členů bylo pět vyloučeno. Jeden vyloučen nebyl, o jeden hlas. Jde o bývalého starostu obce Pavlov Františka Winklera. Pětice, která byla členství zbavena, se chce odvolat ke krajské organizaci strany, a pokud nebude úspěšná, podnikne další kroky. „V plánu máme žalobu proti vyloučení k obvodnímu soudu Praha, doporučím jim také podnět na Evropskou sociální demokracii do Bruselu s tím, že nejsou dodržovány demokratické principy a členové jsou vylučováni za názor,“ uvedl právní zástupce vyloučených straníků Pavel Němec, který byl ze strany vyhozen už v lednu tohoto roku.

Krajský šéf: Odejít měli všichni!

Informaci o vyloučené pětici potvrdil také krajský šéf ČSSD Jiří Zemánek. Výsledek hlasování ho však udivil. „Pokud poškozovali stranu, měli být vyloučeni všichni. Těžko rozlišovat, kdo má jaký podíl,“ reagoval na situaci Zemánek. Podle něj mohelnická buňka ČSSD poškozovala stranu dlouhodobě. „Není normální, aby napadali jednotlivci stranu s rizikem, že mohli způsobit kolaps v kraji. Pokud by soud předběžnému opatření vyhověl, mohla ČSSD prohrát volby. Nelze povýšit zájem jednotlivce nad zájem celku,“ doplnil Zemánek. Mohelničtí členové se na soudy obraceli kvůli tomu, že podle nich byla kandidátní listina do sněmovních voleb sestavena nedemokraticky. O jménech se prý rozhodovalo na sekretariátech za zavřenými dveřmi. Krajské vedení to však popírá.


Foto: archiv redakce

Jeden z vyloučených členů mohelnické ČSSD Pavel Němec (vpravo) zvažuje odvolání na postup strany u dalšího soudu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.