SPORT

Pavel Petrásek je mistrem světa, zazářil na ostrově Santorini

20. května 2014, 12:00, Petr Fišer
Pavel Petrásek je mistrem světa, zazářil na ostrově Santorini Santorini - Malé město na úpatí Jeseníků se může pyšnit dalším mistrem světa. Pavel Petrásek se prosadil v zápasnickém odvětví, které je nejnáročnějším úpolovým sportem vůbec. Největší oblibě se těší v arabských zemích na středním východě.

Jen málokdy se na takový turnaj podaří probojovat Evropanovi, natož aby získal medaili na "Open Cupu". Úspěch šumperského borce je o to cennější, že se prosadil v super těžké váze. Jeho manažer okamžitě obdržel několik nabídek k profesionálním zápasům v Dubaji a libanonském Bejrútu.

Na řeckém ostrově Santorini se odehrával světový šampionát tří organizací. Kouč českého národního týmu Josef Proschl s sebou přivezl čtyři reprezentanty. Pavel Petrásek, který mimo jiné platí také za uznávaného trenéra, se jako jediný zástupce starého kontinentu prodral až do finále v kategorii Kowat Alrami. "Je to doména arabských zápasníků v super těžké váze. V jejich případě se dokonce jedná o národní sport. Provází ho velké množství kontaktů a dost se podobá zápasům bez pravidel," popisoval Petrásek.

O zlato se utkal se soupeřem z Qataru. Byl jím Inaya Alsidiq. I když měla být očekávaná bitva tříkolová, rozhodlo se hned v první z dvouminutových rund. Petrásek dostal svého protivníka na zem a v čase 1:36 min. ho udolal technikou triangl. Stejným způsobem vyřídil i osmifinálového soka z Libanonu.

Ziskem titulu mistra světa organizace WFKA v nejprestižnější třídě přispěl k celkovému triumfu nadmíru produktivní české výpravy. Ta si přivlastnila dvě zlaté, dvě stříbrné a tři bronzové medaile.


Pavel Petrásek aktivním pojetím předčil všechny soupeře a probil se až na zlatý vrchol.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.