SPORT

Pavel Petrásek je mistrem světa, zazářil na ostrově Santorini

20. května 2014, 12:00, Petr Fišer
Pavel Petrásek je mistrem světa, zazářil na ostrově Santorini Santorini - Malé město na úpatí Jeseníků se může pyšnit dalším mistrem světa. Pavel Petrásek se prosadil v zápasnickém odvětví, které je nejnáročnějším úpolovým sportem vůbec. Největší oblibě se těší v arabských zemích na středním východě.

Jen málokdy se na takový turnaj podaří probojovat Evropanovi, natož aby získal medaili na "Open Cupu". Úspěch šumperského borce je o to cennější, že se prosadil v super těžké váze. Jeho manažer okamžitě obdržel několik nabídek k profesionálním zápasům v Dubaji a libanonském Bejrútu.

Na řeckém ostrově Santorini se odehrával světový šampionát tří organizací. Kouč českého národního týmu Josef Proschl s sebou přivezl čtyři reprezentanty. Pavel Petrásek, který mimo jiné platí také za uznávaného trenéra, se jako jediný zástupce starého kontinentu prodral až do finále v kategorii Kowat Alrami. "Je to doména arabských zápasníků v super těžké váze. V jejich případě se dokonce jedná o národní sport. Provází ho velké množství kontaktů a dost se podobá zápasům bez pravidel," popisoval Petrásek.

O zlato se utkal se soupeřem z Qataru. Byl jím Inaya Alsidiq. I když měla být očekávaná bitva tříkolová, rozhodlo se hned v první z dvouminutových rund. Petrásek dostal svého protivníka na zem a v čase 1:36 min. ho udolal technikou triangl. Stejným způsobem vyřídil i osmifinálového soka z Libanonu.

Ziskem titulu mistra světa organizace WFKA v nejprestižnější třídě přispěl k celkovému triumfu nadmíru produktivní české výpravy. Ta si přivlastnila dvě zlaté, dvě stříbrné a tři bronzové medaile.


Pavel Petrásek aktivním pojetím předčil všechny soupeře a probil se až na zlatý vrchol.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.