SPORT

Pavel Paloncý odstartuje v jednom z nejtvrdších závodů v Adventure Racing

7. února 2011, 21:00, rejdakce
Pavel Paloncý odstartuje v  jednom z nejtvrdších závodů v Adventure Racing Pavel Paloncý ml. ze Šumperka je členem týmu Four Continents, který odjel do Chile, aby bojoval v rámci patagonské Expedice Race proti čtrnácti týmům. Světový divoký závod začne v Torres del Paine, odstartuje 8. února. Při expedici nemohou závodníci očekávat žádnou pomoc. Jejich úkolem je přejít přes nedotčenou část jižní Patagonie. Po cestě využijí svých zkušeností s horolezectvím, jízdou na kajaku i horském kole. Často po dlouhé stovky kilometrů nepotkají živé duše. S konkurenty bojují při cestě přes hory, ledovce, bažiny, řeky i kanály a záleží jen na jejich zkušenostech a fyzické výdrži.

Tento závod, získává reputaci  nejtvrdšího a nejdivočejšího závodu na světě, který expedice mají běžet  přes rozmanité oblasti chilské Patagonie, včetně Tierra del Fuego, Darwin Range, Torres del Paine, úžinu Magellan a Beagle Channel.  "Stavitel trati se nechal slyšet, že některá údolí vůbec neměla jméno, a tak je museli pojmenovat, aby mohli nějak rozumně popsat, kudy povede trať. Ta začíná v národním parku Torres del Paine a končí v národním parku Pali Aike,"  sdělil první podrobnosti k závodu Pavel Paloncý ml. "Dnes nám zveřejnili paramatery trati: 60 km na kole, pak trocha kajaku mezi krama, zbytek na řece, celkem 50 km padlovani. Pak první trek 73 km a dalsich 50 km pádlovani ve fjordu. A pak - monster trek: 190 km neurčitým terénem. Na zavěr rychlý kolo 188 km. Celkově jdu z překvapení do překvapení. Včera při nácviku záchrany z kajaku kolem nás plavali delfíni... a pak nám zveřejnili tuhle trať..."


tým Four Continents

Členové týmu Four Continents jsou ze čtyř různých kontinentů: Australan Tas Lawrie, žijící v Kazachstánu, Andre Vogel z Austrálie, Paulette Kirby z USA a Pavel Paloncý z České republiky. Přestože jednotlivci tohoto týmu mají řadu zkušenosti z účastí v Adventure Racing po celém světě, společně se poprvé sešli v Punta Arenas v Chile.
 

Izolovanost míst a extrémní náročnost závodu byla hlavním důvodem, proč se  členové týmu čFour Continents rozhodli zúčastnit této expedice.

www.patagonianexpeditionrace.com


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).