ZPRAVODAJSTVÍ

Patříme mezi nejlepší v Evropě

13. února 2020, 14:46, redakce, placená reklama
Patříme mezi nejlepší v Evropě Čtyři žákyně oboru kadeřník ze Střední školy železniční, technické a služeb, Šumperk se začátkem února zúčastnily mistrovství střední Evropy Koruna kreativity.

Tato soutěž, jejímž smyslem je podpora mladých talentovaných mistrů kadeřníků, vizážistů a kosmetiků, se konala v Bratislavě za účasti špičkových evropských odborníků, kteří tvořili nejen porotu, ale v nesoutěžní části nadšeně předávali svým následovníkům vlastní bohaté zkušenosti. Naše soutěžící dvojice a jejich modelky se na Korunu kreativity propracovaly díky úspěchům na mistrovství republiky v Sušici. Kreativita a řemeslná zručnost našich žákyň vedly k vytvoření nejobdivovanějších výtvorů na bratislavském mistrovství. Barbora Možná představila svou modelku v duchu tématu Science fiction. Bářina spolužačka se stala elfkou. Trup oblečený do latexu, končetiny modré – děvčata popustila uzdu své fantazii. Účes naopak musel být vytvořen bez jakýchkoliv umělých doplňků, vyhrát si soutěžící mohli pouze s barvou. V obrovské konkurenci vybojovala Bára Možná umístění v první desítce a úspěšně navázala na své vystoupení v Sušici, kde přetvořila svou modelku v zadání Black and white do obrazu vězeňkyně. Nikola Franková, druhá soutěžící, „foukala strom“ a obsadila v kategorii foukaná a ondulace skvělé 2. místo ve střední Evropě stejně jako na mistrovství republiky.

Za roztodivnými výtvory jsou desítky hodin práce, zkoušení, modelování, trápení i nadšení. Paní učitelce odborného výcviku Gahaiové se podařilo dát dohromady kolektiv mladých lidí, kteří nehledí na čas, na hodiny strávené při práci a jsou už dnes své profesi naprosto oddáni, ví, že základem jejich úspěchu je skvěle zvládnuté řemeslo, z kterého mohou vyletět ke svým kreativním hrám. Soutěživost, touha přestavit svou práci, snaha sdílet zkušenosti s dalšími kadeřníky – umělci, je u žáků podporována právě paní učitelkou Gahaiovou. Ona a její svěřenci strhli ke spolupráci i učitele a žáky dalších oborů, takže, ač je to k nevíře, na jejich mezinárodním úspěchu se podíleli přípravou materiálu, technickými radami, kritikou naši zámečníci či zedníci.

„Famózní, nic takového jsem tady ještě neviděl. Perfektně zvládnuté řemeslo spojené s ohromnou fantazií,“ takto ocenil výkon našeho týmu generální ředitel mistrovství Evropy v kadeřnických dovednostech. Náš tým získal cenu ředitele za nejkreativnější družstvo soutěže Koruna kreativity.
Kadeřnice v Bratislavě obstály v nejvyšší soutěži, které se naši středoškoláci mohou zúčastnit. Spolupráce mezi žáky, vzájemná podpora učitelů různých oborů, to je cesta k úspěchu. Výkony našich žáků všech oborů, jejich prezentace školy na praxích v Maďarsku, Německu, na Slovensku, na přehlídkách v Šumperku i v Praze, spokojenost zákazníků a zaměstnavatelů s jejich přístupem k práci, to je nejen vizitka Střední školy železniční, technické a služeb, ale je to i další kámen do pestré mozaiky s názvem Kvalitní odborné vzdělávání pro budoucnost.

Irena Jonová


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes s Týdnem na severu soutěžíme o dvě vstupenky na divadelní představení Hodina duchů. V bludovském Kulturním domě ho 12. března od 18 hodin odehraje Divadlo Artur Praha. Můžete být u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Otázka:
Který z uvedených herců v představení Divadla Artur Hodina duchů nehraje?

a) Michal Kavalčík
b) Bořek Slezáček
c) Vlasta Korec

Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na nově otevřenou interaktivní výstavu Hrátky s penězi, kde se pobaví hlavně děti a která bude v zábřežském muzeu otevřená do 19. dubna vyhrávají: Jana H. z Bludova a Blanka Z. z Rohle. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.