SPORT

Patálie s brankáři se neprojevila, všeuměl Drechsler vychytal házenkářům vítězství

1. října 2014, 06:24, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Patálie s brankáři se neprojevila, všeuměl Drechsler vychytal házenkářům vítězství Šumperk - Zbyněk Ošťádal dostal plánované volno. Přijet nemohl ani Jan Provaz. A co teď? Házenkářský Šumperk řešil před domácí premiérou zásadní problém: kdo půjde do brány? Volba nakonec padla na obětavého odvážlivce Stanislava Drechslera, za normálních okolností pravého křídelníka. „I když jsme nebránili extra jinak než normálně, zachytal velmi dobře. Klobouk dolů,“ ocenil netradiční snažení svého spoluhráče týmový kapitán Petr Korec.

 Druhá liga
ŠUMPERK – MHK KARVINÁ 29:26 (12:12)

Drechslerovu pozici usnadnili nevýrazným výkonem samotní hosté. V hale na gymnáziu toho moc nepředvedli. „Standův výkon to ale nijak nesnižuje. Pravdou je, že k našemu štěstí byli až překvapivě marní. Pořád dokola hráli jednu jedinou věc, skoro každou přihrávku cpali na urostlého pivota. Vycházelo jim to jen výjimečně. K tomu vůbec neběhali. Byli jsme rychlejší, a to už je co říct,“ pousmál se Korec.

Za Šumperk znovu nastoupil Jan Šmíd, výpomoc z extraligové Litovle. Přítomnost klubového odchovance byla znát. „Jeho náběh je na druhou ligu úplně někde jinde. Velmi dynamický a rychlý. Váže na sebe protihráče, čímž vzniká prostor pro ostatní. Třeba jako dnes pro Radka Hejného a Kubu Marka. Fungovalo to výborně. Je poznat, když je na hřišti. Má to něco do sebe,“ liboval si Petr Korec.

TJ ŠUMPERK

Drechsler – Hejný 7, Marek 7, J. Šmíd 6, Laštůvka 3, Petrtýl 3, Bartl 2, Korec 1, Nimmerrichter, M. Kučera.


Foto: Petr Fišer

Stanislav Drechsler v typické roli hráče z pole. V nedělním utkání ho čekala úplně jiná úloha. Zcela netradiční.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).