SPORT

Patálie s brankáři se neprojevila, všeuměl Drechsler vychytal házenkářům vítězství

1. října 2014, 06:24, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Patálie s brankáři se neprojevila, všeuměl Drechsler vychytal házenkářům vítězství Šumperk - Zbyněk Ošťádal dostal plánované volno. Přijet nemohl ani Jan Provaz. A co teď? Házenkářský Šumperk řešil před domácí premiérou zásadní problém: kdo půjde do brány? Volba nakonec padla na obětavého odvážlivce Stanislava Drechslera, za normálních okolností pravého křídelníka. „I když jsme nebránili extra jinak než normálně, zachytal velmi dobře. Klobouk dolů,“ ocenil netradiční snažení svého spoluhráče týmový kapitán Petr Korec.

 Druhá liga
ŠUMPERK – MHK KARVINÁ 29:26 (12:12)

Drechslerovu pozici usnadnili nevýrazným výkonem samotní hosté. V hale na gymnáziu toho moc nepředvedli. „Standův výkon to ale nijak nesnižuje. Pravdou je, že k našemu štěstí byli až překvapivě marní. Pořád dokola hráli jednu jedinou věc, skoro každou přihrávku cpali na urostlého pivota. Vycházelo jim to jen výjimečně. K tomu vůbec neběhali. Byli jsme rychlejší, a to už je co říct,“ pousmál se Korec.

Za Šumperk znovu nastoupil Jan Šmíd, výpomoc z extraligové Litovle. Přítomnost klubového odchovance byla znát. „Jeho náběh je na druhou ligu úplně někde jinde. Velmi dynamický a rychlý. Váže na sebe protihráče, čímž vzniká prostor pro ostatní. Třeba jako dnes pro Radka Hejného a Kubu Marka. Fungovalo to výborně. Je poznat, když je na hřišti. Má to něco do sebe,“ liboval si Petr Korec.

TJ ŠUMPERK

Drechsler – Hejný 7, Marek 7, J. Šmíd 6, Laštůvka 3, Petrtýl 3, Bartl 2, Korec 1, Nimmerrichter, M. Kučera.


Foto: Petr Fišer

Stanislav Drechsler v typické roli hráče z pole. V nedělním utkání ho čekala úplně jiná úloha. Zcela netradiční.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).