ZPRAVODAJSTVÍ

Patálie s architektem. Městu odřekli všichni zájemci

16. ledna 2020, 12:00, jak
Šumperk – Funkce městského architekta v Šumperku, který měl dohlížet na jednotný urbanistický rozvoj města, zatím zůstane neobsazená. Radnice sice vloni vybrala z přihlášených zájemců vítěze Štěpána Tomase, ten se ale nakonec rozhodl nenastoupit. Kvůli velkému pracovními vytížení odmítli i další dva náhradníci.

„Vedení města se proto rozhodlo, že výběrové řízení na městského architekta vyhlásí znovu,“ informovala mluvčí města Soňa Singerová.

Nechuť architektů pracovat pro radnici je překvapením. Štěpán Tomas už se totiž vloni zúčastnil několika schůzek s vedením města a také další uchazeči v prvním výběrovém řízení zájem pracovat pro město jasně deklarovali.

„V listopadu a v prosinci se budu seznamovat se strukturou a fungováním úřadu, od ledna již zahájím svou činnost naplno,“
tvrdil ještě vloni na podzim architekt Tomas.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.1.2020 14:50
Titulek: Otázkou je...
Autor: Mart.ini
jestli, je tato funkce vůbec potřeba.
Reagovat
Datum: 16.1.2020 16:06
Titulek: Otázkou není...
Autor: Kaurel
19
V Šumperku o architektuře rozhodují peníze, názory akchitekta nejsou důležité, to je celé. Každý rozumný člověk se radnici vyhne velkým obloukem.
Reagovat
Datum: 21.1.2020 07:19
Titulek: Architekt ?
Autor: Kamil
Spíš by bylo potřeba změnit firmu,která zpracovává uzemní plán v Šumperku za někoho místního ze znalostí Šumperka a požadavků občanů,kteří žíjí ve městě.To bylo slibů,před volbami,že podpoříte individuální výstavbu a změníte k tomu ůzemní plán a skutek utek.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes se mohou soutěžící rozhodnout, zda dají přednost divadelní premiéře, nebo maškarnímu reji na plese. Oboje pořadatelé nabízejí formou volných vstupenek, které nám do soutěže věnovali. Stačí se zúčastnit a čekat na vyrozumění o výhře. Jména výherců zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka č. 1 (Maškarní ples v Bludově, KD 25. 1. od 19 hodin, 2x 2 vstupenky):
Jaký je správný název bludovské rozhledny?
1a. Brusinka
1b. Vyhlídka Brusná
1c. Na Brusné

Soutěžní otázka č. 2 (Amadeus, Divadlo Šumperk 8. 2., 19.00 hod, 1x dvojvstupenka):
Jaké je celé skutečné jméno Mozarta?
2a. Wolfgang Amadeus Mozart
2b. Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart
2c. Joannes Paulus Amateo Mozart

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559
551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Terezy Maškové, konaný 22. 1. v šumperském Domu kultury, vyhrávají K. Válková z Bludova a J. Cechal ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně DK.